Отруєння дітей на Київщині: рідні розповіли деталі

3 липня 2018, 23:07
Читать новость на русском

У приватному таборі у Переяслав-Хмельницькому, на Київщині, отруїлися 12 дітей. Восьмирічна дівчинка – в комі, лікарі борються за її життя, загроза досі не минула.

Три дні тому у приватний табір "Славутич" приїхала на відпочинок група дітей з київської школи художньої гімнастики імені Дерюгіних, а вже вчора дванадцять з них опинились в медчастині.

Читайте також: Отруєння дітей у таборі під Києвом: в установі відкидають усі звинувачення

Одна з дівчат – восьмирічна Марго, яка була виснажена та зневоднена впала в кому. Лише коли стан дитини став критичним, про це повідомили батькам. Спочатку дівчинку навіть не можна було транспортувати.

Марго знаходиться в тяжкому стані. Вона не в свідомості, в стані коми. У неї є набряк мозку. Приїхала мама в табір. Їй вже передали тяжко хвору дитину,
– розповіла тітка потерпілої Людмила Пихаленок.

Школярку госпіталізували до Переяслав-Хмельницької лікарні, а після – перевезли до Охмадиту. Її стан оцінюють як важкий.

"На даному етапі стан дитини стабільний, але вкрай важкий. У неї є цілий ряд важких ускладнень, з якими нам теж зараз доводиться працювати, але на даному етапі, ще раз повторюся, для того щоб повністю сформувати картину, було замало часу", – сказав завідувач відділення гострої інтоксикації Охматдиту Олександр Урін.

В таборі "Славутич" зараз відпочивають 230 дітей. Усі потерпілі – з однієї групи. За однією із версій, діти отруїлись йогуртом, який забрали з їдальні та з'їли потім. В таборі це не коментують, кажуть, чекатимуть на експертизи.

З цих дітей є одна група школи художньої гімнастики Дерюгіних. Дітки, які приїхали зі своїм тренером. Тобто всі діти харчуються в одній їдальні, всі діти отримують послуги, які ми повинні надавати. І лише в цих дітей виникла отака ситуація,
– прокоментувала менеджер табору "Славутич" Оксана Луценко.

В обласному департаменті здоров'я заявляють, перед початком сезону табір перевіряли. А от потрапити туди зранку, після інциденту, довго не могли.

"Силами профільних органів виконавчої влади на території області проводяться бактеріологічні дослідження. Нами, як медиками, рекомендовано та буде організовано клінічне обстеження та консультації інфекціоніства", – зазначила директор департаменту охорони здоров'я Київської ОДА Алла Арешкович.

Читайте також: Одеська міська рада заплатить компенсацію за пожежу у таборі "Вікторія"

Прокуратура Київської області відкрила справу за фактом порушення санітарних правил і норм. Враховуючи обтяжуючі обставини, якщо доведуть провину власників табору, їм загрожує від п'яти до восьми років ув'язнення.