Росія відреагувала на черговий напад на будівлю "Росспівробітництва" у Києві

18 лютого 2018, 02:56
Читать новость на русском

Посольство Росії в Україні направило до українського міністерства закордонних справ ноту протесту щодо акції радикальної організації С14 під офісом "Росспівробітництва" у Києві.

Відповідне повідомлення з’явилося на офіційному сайті дипустанови.

Читайте також: Націоналісти в різдвяну ніч облили "кров'ю" "Російський центр" у Києві: відео

Зазначається, що участь у заході, окрім C14, також брали націоналістичні організації "Правий сектор", "Традиції та порядок" і депутат Верховної Ради від "Радикальної партії" Андрій Лозовий.

За словами прес-служби російського посольства, активісти "увірвалися до будівлі "Російського центру науки та культури в Києві".

Вони влаштували у приміщенні погром: розписали стіни образливими антиросійськими гаслами, знищили інформаційні та виставкові стенди, залили фарбою камери відеоспостереження, спалили російський прапор. На адресу співробітників Центру лунала нецензурна лайка, сипалися погрози та образи. Не обійшлося без рукоприкладства. У цей момент в РЦНК перебувало кілька десятків відвідувачів, більшість з яких – діти. Правоохоронці, що прибули на місце інциденту, пасивно спостерігали за тим, що відбувається. В результаті хуліганських дій будівлі завдано істотної матеріальної шкоди,
– переконують "дипломати".

Крім того, представники Росії в Україні висловили обурення "черговою нахабною агресивною витівкою щодо РЦНК, проведеною з порушенням положень Віденської конвенції про дипломатичні зносини 1961 року та двосторонньої міжурядової Угоди про створення та функціонування культурних центрів 1998 року".

"Закликаємо українську владу дати відповідні правові оцінки діям радикалів, залучити ініціаторів і учасників погрому до відповідальності, а також вжити вичерпних і дієвих заходів щодо недопущення подібних акцій в майбутньому", – резюмується у дописі.

Постійний представник Росії в ОБСЄ Олександр Лукашевич у зв’язку з подією своєю чергою заявив, що вони звернулися в СММ ОБСЄ з вимогою оперативно відреагувати на кричущий прояв агресивного націоналізму та оприлюднити термінову відповідну доповідь, "щоб про це варварство знали всі держави-учасниці ОБСЄ", передають російські ЗМІ.

Росія щотижня вказує і представникам держав-учасників, і виконавчим структурам організації на небезпеку для миру та стабільності, яку несуть радикали-націоналісти не лише Україні, а й усій Європі. Час щось із цим робити. Потрібна колективна реакція міжнародної спільноти. Очікуємо, що цього разу інститути ОБСЄ та БДІПЛ (Бюро з демократичних інститутів і прав людини – "24"), а також Верховний комісар у справах нацменшин відреагують на націоналістичний "дебош", а не підуть в тінь, як це нерідко траплялося,
– зауважив він.

Читайте також: Націоналісти заблокували російське представництво в Києві і зірвали "диктат"

За його словами, "провокаційні заяви Петра Порошенко про заборону російського прапора могли послужити сигналом радикалам до дії та нападу" (напередодні український лідер наголосив: "Ось чому російський прапор не майорить на зимових Олімпійських іграх 2018 року, він не має майоріти будь-де, допоки Кремль продовжує підбурювати всесвітню гібридну війну, а російські кулі буде націлено на наші символи" – "24").

Водночас Лукашевич підкреслив, що "радикальний націоналізм в Україні зведено до рангу державної політики".

"За наявною інформацією, 18 лютого ще одне "неонацистське" угруповання "Організація українських націоналістів" збирається підпалити будівлю "Росспівробітництва". Це неприпустимо", – констатував постійний представник Кремля в ОБСЄ.

Нагадаємо, раніше сайт "24" повідомляв, що 17 лютого у Києві відбулася акція протесту за участю націоналістичних рухів у "Російському центрі науки та культури" – представництві "Росспівробітництва". Зокрема, активісти спалили російський прапор.

Що таке "Росспівробітництво"? Це російське федеральне агентство у справах Співдружності Незалежних Держав і росіян, які проживають за кордоном. Було створено у вересні 2008 року. Підпорядковується МЗС РФ. Як зазначається на сайті інституції, вони сприяють поширенню за кордоном об'єктивного уявлення про сучасну Росію та займаються підтримкою російської мови, зокрема ведуть активну роботу з просування російських освітніх послуг.

Наразі "Росспівробітництво" працює у 81 країні світу у вигляді 98 представництв: 74 російських "Центри науки та культури" – у 62 країнах, 24 представника "Агентства" у складі посольств – у 22 країнах. Пріоритетним напрямком діяльності "Росспівробітництва" є держави-учасниці Співдружності Незалежних Держав, де в кожній країні розміщуються російські "Центри науки та культури".