Скільки грошей втратили транспортники за місяць роботи без паркувальників

10 вересня 2017, 16:27
Читать новость на русском

Уже місяць у Києві не працюють паркувальники. Столичні водії самостійно сплачують за стоянку через паркомат, абонемент, мобільний додаток або за допомогою SMS–паркування.

Безготівкова оплата паркування мала поповнити бюджет Києва додатковими грошима, які раніше паркувальники клали собі в кишеню. Представники проекту "Чесна парковка" влаштували експеримант. На п’ятьох майданчиках у центрі міста працювали їхні агенти, які порахували, скільки справді грошей приносить кожна стоянка.

Ми порівнювали минулорічні результати з цьогорічними і бачили перевищення в 4–6 разів. А кількість місць, з яких брались гроші за парковку, була менша у рази,
– розповіла представник проекту "Чесна парковка" Віта Жигаліна.

Однак без паркувальників "Київтранспарксервіс" заробив на мільйон гривень менше.

Читайте також: "Євробляхи" наступають: чи будуть українці колись їздити на дешевих авто

Одна частина сплачених за паркування грошей йде у бюджет міста, а друга – на зарплати працівникам, податки та облаштування парковок. Штрафувати за неправильно припаркований автомобіль новостворені інспектори зможуть лише після ухвалення законопроекту про паркування.

Нагадаємо, 10 серпня у Києві ввели безготівкову систему паркування. За перші два дні виручка, зібрана за паркування транспортних засобів через паркомати та мобільні додатки, становила 17 595 гривень. Із них 12 517 гривень – грошові надходження від "мобільного паркування". У порівнянні з аналогічним періодом липня поточного року надходження, отримані через мобільні додатки, збільшились на 88%. Такі показники свідчать про зростання довіри водіїв до безготівкової оплати паркування та користування сучасними методами розрахунків за парковку.