У Києва безлад з паркуванням: машини стоять з порушенням правил дорожнього руху, їх ніхто не евакуйовує, а водіїв не карають. Паркувальний колапс спричинили прогалини у законодавстві. А ще нелегальні побори за так би мовити "умовний" нагляд.
Нам треба привести до ладу всі парковки, всі паркомати. Щоб гроші, які платять люди, йшли в бюджет і на розвиток міста, а не в кишені окремим ділкам,
– зазначив міський голова Києва Віталій Кличко.
Активісти з реанімаційного пакету реформ підрахували: щомісяця через оборудки на парковках бюджет міста втрачає 10 мільйонів гривень.
Читайте також: У Києві незабаром зникне одіозна професія, – нардеп
У Києві комунальних парковок майже півтисячі, але паркоматами облаштували менше сотні. Та й навіть, якщо термінали є, то ними не завжди користуються. Громадський проект "Чесна парковка" показав зворотній бік цього бізнесу. На декількох парковках волонтери замінили звичних паркувальників. Результати здивували.
На вулиці Пушкінській стоїть наш паркувальник Дмитро. Він зібрав там 1130 гривень. Парковка приносила 247 гривень на день в середньому за весь рік,
– прокоментував громадський монітор проекту ''Чесна парковка" Денис Матюк.
А от в комунальному підприємстві "Київтранспарксервіс" запевнили – паркувальники з вулиць нікуди не зникнуть. Просто їхні обов'язки зміняться. Як саме – поки ніхто не знає. Тому давати гроші чи ні звично вирішуватимуть водії.
Детальніше про безготівкову оплату за паркування – дивіться у сюжеті.