Українська "Ракета" до Канева: у Києві відновили унікальний туристичний маршрут
Про українські ракети не чули понад 30 років, але вони повертаються. Побачити їх можна, звичайно, поки не у космосі, а на воді в Києві.
Ще у 1970-х роках в Україні ходило понад 150 "Ракет". Однак після 1990-х цей вид транспорту став економічно не вигідним. Більшість з суден продали за кордон, а частину пустили на металолом.
Цікаво Колиска Чорноморського флоту: що варто побачити в Херсоні крім набережної
Урядовці взялися відроджувати легендарні річкові туристичні маршрути. За словами міністра культури Олександра Ткаченка, Дніпро є чудовою туристичною локацією, однак не використовується на повну.
У Києві провели тестовий рейс
З дніпровським вітерцем та до самого Канева. Так починався перший тестовий рейс. Замість туристів були журналісти та тревел-блогери. Дорога до Канева триває 2,5 години, але сумувати не довелось.
У Києві відновили туристичний маршрут на Дніпрі / Фото 24 каналу
Окрім неймовірних краєвидів за вікном, ще й можна почути безліч цікавих історичних фактів від екскурсовода. 60 кілометрів за годину – саме таку швидкість розвиває "Ракета".
Жодна людина на борту не відчуває морської хвороби. Адже рухається "крилатий" наче на повітряних подушках
Читайте також Швидкісна "Ракета" здійснила перший рейс по Дніпру
Вже біля самого Канева судно пройшло шлюз, рівень води там опускається до позначки в понад 10 метрів. І займає це ще близько пів години.
Екскурсія до Канева
Перше місце туристично маршруту у Каневі – це музей Тараса Шевченка. Меморіальні речі та гравюри Кобзаря, рідкісні видання його творів, цінні архівні документи та музичні інструменти. У музеї зберігається понад 20 тисяч унікальних екземплярів.
У Каневі розташований унікальний музей Шевченка / Фото 24 каналу
Ще за життя Тарас Шевченко мріяв про "тихе пристанище і спокій коло Канева". Тому у 1861 році Кобзаря перепоховали. І саме з того часу це місце називають Тарасовою горою.
Туристи відвідають Канівську ГЕС
Ще одна туристична локація – Канівська ГЕС. Вже майже 50 років вона виробляє електроенергію для єдиної енергосистеми України. Таких станцій в Україні всього 4
Канівська ГЕС є наймолодшою станцією на всьому Днiпровському гiдрокаскадi. Вона стала, так би мовити, останнім елементом, який довершив цілісну систему гідростанцій у межах України.
Наразі невідомо, скільки коштуватиме подорож / Фото 24 каналу
Якщо ви вже відвідали дамбу, то неможливо не звернути увагу на колишній залізничний міст на Лівий берег, зруйнований під час Другої світової. Добрячий шмат "мосту в нікуди" видніється серед Дніпра. Він також є пам’яткою новітньої історії.
Актуально На Київщині річку Дніпро атакує "зелена чума": фото водойми
У Каневі збільшиться потік туристів
У міській раді зазначили, що останнім часом туристів у Каневі поменшало, тож сподіваються, що завдяки річковим рейсам та розбудові інфраструктури – все зміниться.
Як наголосив міський голова Канева Ігор Ренькас, є люди, які прагнуть збудувати у місті готель з стандартами 4 – 5 зірок. Розвиток туризму передбачений у генеральному плані Канева.
Українську "Ракету" можуть запустити до Чорнобиля / Фото 24 каналу
У разі успішного запуску пробного проєкту, чиновники планують зробити такі маршрути регулярними вже у 2022 році, залучивши до цього місцеву владу та туроператорів. Також планують запустити маршрут і до Чорнобиля.
Скільки коштуватиме квиток на таку туристичну подорож, урядовці поки не кажуть. Проте за попередніми підрахунками, вартість квитка може коливатися в районі тисячі гривень.