Сьогодні – свято Покрови Пресвятої Богородиці 2024: важливі заборони цього дня
14 жовтня, у понеділок, християни відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці, за старим стилем. У цей день віряни йдуть до церкви та моляться Діві Марії за здоров'я і захист.
Втім, під час свята діють певні заборони, яких варто дотримуватися. Про те, що не можна сьогодні робити – розповість LifeStyle24.
Цікаво Календар релігійних свят на жовтень 2024 року: що відзначатимуть українці
Покрова Пресвятої Богородиці: історія свята
За слов'янською версією, свято Покрови Пресвятої Богородиці тісно пов'язане з подіями, що відбулися в Константинополі під час облоги міста військами князя Аскольда. Ці події переплітаються з легендами, які вшановують чудесне явлення Богородиці, що захистила місто від ворогів.
Коли війська князя Аскольда підійшли до стін Константинополя, місцеві мешканці, в надії врятуватися від загарбників, зібралися у храмі. Це місце було особливим для християн, адже там зберігалися ризи Діви Марії – одяг, що вважався святим. Зневірені й перелякані люди почали щиро молитися Пресвятій Богородиці, просячи її заступництва і допомоги у важкій ситуації.
У відповідь на їхні молитви сталося диво. Над містом раптово з'явився образ Діви Марії, яка тримала в руках покров (омофор) і розстелила його над головами людей, що молилися в храмі. Покрова Богородиці стала для них символічним захистом. Після цього явлення вороги не могли бачити людей, наче вони зникли з поля зору. Завдяки цьому всі місцеві жителі врятувалися.
За однією з версій, навіть князь Аскольд і його дружина стали свідками цього дива. Вони були настільки вражені побаченим, що прийняли християнську віру і пройшли обряд хрещення.
Існує ще одна версія цієї події, яка пов'язана з іншою облогою Константинополя – сарацинською. У цей час за порятунок міста молився святий Андрій Блаженний, відомий своєю великою вірою. Під час його молитви, близько четвертої години ранку, святий побачив Діву Марію, яка накрила місто своїм омофором, таким чином захистивши його від нападників.
Ці перекази стали основою для шанування свята Покрови Пресвятої Богородиці, яке вшановується як символ надійного захисту і духовної опіки Божої Матері.
Заборони свята Покрови Пресвятої Богородиці 2024 / Фото ArmyInform
Що не можна робити
У свято Покрови Пресвятої Богородиці не варто займатися важкою фізичною роботою, бо існує ризик захворіти. До того ж не можна влаштовувати генеральне прибирання в будинку, оскільки тоді позитивна енергія покине дім. Водночас не рекомендується відмовляти в допомозі, бо тоді накличете невдачі. Крім цього, заборонено лихословити, пліткувати, сваритися та сперечатися, бо привабите негативну енергію в будинок.