Коли починається Різдвяний піст у 2024 році: дата за новим церковним календарем
Різдвяний піст – один з найтриваліших у році. У цей час діють певні заборони, які стосуються їжі.
Люди протягом цього періоду очищаються не тільки тілесно, але й духовно. Про те, коли розпочинається Різдвяний піст у 2024 році – розповідає 24 канал з посиланням на працю "Пізнай свій обряд" священника Української греко-католицької церкви Юліяна Катрія.
Цікаво Календар релігійних свят на жовтень 2024 року: що відзначатимуть українці
Різдвяний піст 2024
Різдвяний піст триває протягом 40 днів. Його також називають Пилипівкою, оскільки він починається після свята апостола Пилипа. Цей піст призначений для того, щоб християни підготувалися до великого свята – Різдва Христового. За цей час віряни зміцнюють зв'язок з Богом, оскільки дотримуються усіх правил посту. У давнину вважалося, що духовне очищення стосується не тільки обмежень в їжі, але й гріховних вчинків. Тому Різдвяний піст – гарний час, щоб присвятити себе молитві та покаятися.
У вересні 2023 року Православна церква України та Українська греко-католицька церква перейшли на новоюліанський календар. Відтоді дата святкування Різдва змінилася, через що змістився період посту на 13 днів. Цьогоріч в Україні піст стартує 15 листопада, а завершується 24 грудня – напередодні Різдва Христового.
Втім, деякі громадяни продовжують дотримуватися старого церковного календаря. Тому в них Різдвяний піст триватиме з 28 листопада 2024 року по 6 січня 2025 року.
Під час цього періоду вірянам забороняється вживати яйця, м'ясні та молочні продукти. У середу та п'ятницю в раціон можна додати рослинну їжу без олії, тоді як у вівторок і четвер – з олією, а в суботу та неділю – рибу.
Хто може не постити
Різдвяного посту можуть не дотримуватися люди, які перебувають у прифронтових територіях, зокрема військові та цивільні. Вони займаються важливою працею, тому не мають можливості повноцінно харчуватися. Водночас від посту звільняються християни з серйозними хронічними захворюваннями, яким обмеження в їжі може серйозно нашкодити. До того ж не варто цього дотримуватися вагітним жінкам і матерям, які годують новонароджених, та дітям до 14 років.