Лікарі не знали, яку допомогу надавати постраждалим від гранати "Дрейф"
За словами медиків, вони не знали яку допомогу потребують люди, уражені деякими гранатами, що відсьогодні мають право використовувати силовики проти активістів.
За словами колишніх військових, серед таких спецзасобів — граната "Дрейф", — діюча речовина хлорацетофенон.
"Симптоми: рвота, печуть очі, потім з'являється задишка, на морозі залишає опіки на шкірі, які від низької температури можуть триматися 3 доби. Найактивніше потрапляє в організм через шкіру. Нейтралізація: Сульфід Натрію, розведений у теплому розчині води із горілкою, одразу протерти шкіру обличчя і рук (як основні місця потрапляння), захищає також протигаз від вдихання випарів і пов'язка, пропитана у цьому розчині (навіть, якщо вже висохла). Якщо вже надихався, то потрібно багато молока, воно нейтралізує дію зсередини, іншого спасіння від того наразі немає", — розповідають колишні військові, яких цитує Євромайдан-SOS.
До слова, також Кабмін офіційно дозволив використовувати українським силовикам гранати Факел-С (“Факел-Салон”), які призначені для використання всередині приміщень. Ефективний радіус дії Факел-С – 5 метрів, маса – близько 100 грамів, граната вважається пожежобезпечною.