Через більш ніж 20 місяців війни: Лукашенко звільнив посла Білорусі в Україні

19 жовтня 2023, 21:30
Читать новость на русском

Самопроголошений президент Білорусі Алєксандр Лукашенко звільнив посла Ігоря Скола, який представляв інтереси країни у нашій державі. Зокрема, це рішення Лукашенко ухвалив через понад 20 місяців після початку війни.

Про це повідомляють білоруські ЗМІ. Водночас достеменні причини такого рішення невідомі, передає 24 Канал.

Цікаво Путін готовий на радикальні кроки: які стосунки у російського диктатора з Лукашенком

Лукашенко звільнив посла Білорусі в Україні

Самопроголошений президент Білорусі 19 жовтня своїм указом постановив звільнити посла Ігоря Сокола. Цей документ Лукашенко вже підписав і він набрав чинності.

Разом зі звільнення Сокола Лукашенко також постановив звільнити з посади посла Білорусі в Естонії В'ячеслава Качанова. Які були причини цього рішення представники Лукашенка – не розкрили.

Варто зазначити, що Сокол виїхав з України 19 березня 2022 року, коли заявив, що посольство Білорусі в Україні повністю завершило евакуацію своїх співробітників. 

Тоді ж на прикордонному переході Могилів-Подільський український прикордонник спробував вручити білоруському послу "30 срібняків" для тодішнього голови білоруського Державного прикордонного комітету Білорусі Анатолія Лаппо.

Посол Білорусі в Україні отримав "30 срібників": дивіться відео

Зверніть увагу! 30 срібняків – алюзія на біблійський сюжет, коли Юда отримав 30 срібних монет за зраду Ісуса Христа. Зокрема, Юда підвів римських воїнів до місця перебування Ісуса та інших учнів у Гетсиманському саду і вказав на нього поцілунком.

Раніше Зеленський звільнив посла України в Білорусі 

  • Володимир Зеленський 22 червня підписав указ про звільнення Ігоря Кизима з посади посла України у Білорусі. Водночас нового дипломатичного представника президент не призначив.
  • Ігоря Кизима призначили послом у Білорусі у 2017 році. Уже 18 квітня 2023 року його викликали у Київ для консультацій після того, як Лукашенко зустрівся з ватажком терористичного формування "ДНР".
  • Після того Кизим не повертався у Мінськ. Варто зазначити, що дипломатичні відносини між Україною й Білоруссю наразі не розірвані.