Луценко: Життя українців мало чим відрізняється від нашої з Юлею тюрми
Екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко з Лук’янівського СІЗО дав відповіді на питання українців. На питання, яким в’язнем він відчуває себе — політичним чи сумління — Луценко назвав перший варіант.
"Ув’язнення в тюрмі Юлії Тимошенко і Юрія Луценка при тому, що навіть у сфабрикованих ГПУ звинуваченнях нам не інкримінується жодної копійки особистої користі, є виключно політичною розправою. Щоб зрозуміти мету Януковича і Ко, достатньо лише згадати, що саме Тимошенко і Луценко очолювали політичні сили, коаліція яких виграла останні парламентські вибори. Тому мета №1 — усунути конкурентів з політики", — заявив Луценко у заочному чаті на сайті видання "Корреспондент".
Екс-глава МВС також прокоментував прийняття Верховною Радою нового закону про вибори народних депутатів.
"Моя реакція на участь парламентської опозиції в тому голосуванні була негативною. Бар’єр 5% консервує парламентську опозицію в нинішньому, далеко не ефективному її виді. Звичайно, можна розраховувати на певну консолідацію опозиції, але,зрештою, все будуть вирішувати партійні вожді при складанні закритих партійних списків", — сказав Луценко.
Найбільше зло цього закону — відновлення мажоритарних виборів, які будуть легко куплені партією влади
"Образа мілких опозиційних партій на 5%-й бар’єр, введений в тому числі і голосами парламентської опозиції, приведе до загострення боротьби між ними на кожному мажоритарному окрузі. Ідея узгодженого опозиційного кандидата стає майже недосяжною. Це однозначно грає на руку Партії регіонів. Єдиний шлях до перемоги опозиції — формування єдиного штабу, єдиного списку і узгоджених кандидатів на округах", — заявив Луценко.
Юрій Луценко на питання про політичне майбутнє заявив, що збирається залишитись у реальній, а не кабінетній політиці.
"Щодо моїх планів, то я не хотів би бути депутатом, навіть якщо б була така юридична можливість. Але в політиці залишуся в будь-якому разі. Причому, в політиці конкретній, а не кабінетній. Впевнений, що мені є що сказати людям перед тим,як вони обиратимуть собі нову владу. Думаю, що маю на це право хоча б тому, що завжди — і на Майдані, і на парламентських виборах 2007 року, і на президентських виборах в 2010 — я виступав за об’єднання демократичних сил, поступаючись власним амбіціям та партійним інтересам. Двічі ми разом вигравали", — заявив екс-глава МВС.
На президентських виборах гору взяло розчарування і противсіхство,яке вдобрювали своїми чварами майже всі реєстрові демократи.
"Лише Тарасюк і Юрій Луценко закликали об’єднатися навколо єдиного демократичного кандидата, як і в 2004 році. Нас не почули. В результаті маємо життя, яке не дуже відрізняється від нашої з Юлею тюрми — та ж відсутність прав, свобод, перспектив і щастя", — сказав Луценко.