Карантин у Києві та Львові: що відбувається в містах-лідерах за кількістю хворих на COVID-19
В Україні знизилась кількість нових хворих на коронавірус після рекордного зростання. Відтак, цієї доби інфікувалась 841 людина, 9 померли від ускладнень, 373 пацієнти одужали – кажуть у МОЗ. У лідерах за кількістю хворих досі є Львівщина, Київ та Чернівецька область.
Яка ситуація на вулицях Києва і Львова та чому в Харкові підвищили штрафи за відсутність маски – дізнавалися журналісти 24 каналу.
Читайте також COVID-19 у Києві: за добу виявили 76 випадків інфікування
Київ
Київ залишається одним із лідерів за кількістю хворих на коронавірус. За добу в столиці зафіксували 76 нових випадків. Відтак кількість інфікованих складає вже більш ніж 4 тисячі людей.
Транспорт
За словами кореспондентки 24 каналу, на вулицях Києва люди маски тримають переважно на підборідді. Однак коли заходять у транспорт – одразу одягають. Маршрутки не заповнені, а тролейбуси та автобуси – взагалі напівпусті.
"Перед тим, як під'їжджаємо на зупинку, бачу, як всі одягають маски. Салон дезінфікуємо кожні 2 години", – розповів водій маршрутки Анатолій.
Що відомо про неправильне носіння маски
В Україні зростає кількість хворих на COVID-19. Відбувається це зокрема через те, що люди неправильно носять засоби індивідуального захисту. Медичні маски вони стягують з носа та так їздять у транспорті чи заходять в магазин. Неправильним носінням масок українці наражають себе та оточуючих на небезпеку. Про це розповів головний санітарний лікар України Віктор Ляшко під час брифінгу МОЗ 18 червня.
Пляжі та ресторани
Побачити людину у масці на вулиці складно. Станом на ранок суботи, 20 червня, пляжі Києва не заповнені, компанії сидять достатньо далеко один від одного. Що стосується закладів громадського харчування, то персонал ресторанів запевнив: вони не змушують відвідувачів одягати маски, проте офіціанти, повари, адміністратори обов'язково одягають захист.
Дивіться відео: як проходить сьогодні карантин у Києві
Львів
Львівщина – лідер за кількістю хворих на коронавірус. За добу в регіоні виявли 142 випадки. Третина хворих – це мешканці самого Львова.
До теми Львівщина – на чолі антирейтингу COVID-19: скільки нових випадків
На вулицях Львова люди носять маски, однак часто опускають їх на підборіддя. Коли ж заходять у транспорт – одягають повністю. Щоправда, дехто таки спускає їх, аби дихати носом.
За словами львів'ян, вони вже звикли до таких захисних атрибутів і вважають їх необхідними особливо в замкнутих приміщеннях, де є багато людей.
У зв'язку з великою кількістю виявлених хворих, комісія з надзвичайних ситуацій вирішила продовжити суворіший карантин щонайменше до 22 червня. Однак – наголосила журналістка – така статистика виявлення хворих пов'язана ще й з великою кількістю проведених ПЛР-тестів. Наприклад, за останню добу лабораторні центри провели майже 800 тестувань.
Дивіться відео: чи дотримуються карантину у Львові
Харків
На Харківщині за добу зафіксували 35 хворих. За словами журналістки, це доволі середній показник по регіону. Однак, робочий тиждень, що минув, приніс кілька антирекордів: за кількістю підозр, за кількістю виявлених хворих та за кількістю летальних випадків. 18 червня за попередню добу повідомили, що померли відразу 4 людини – це найбільший показник з часу початку ведення статистики.
В Харкові вже давно більше тисячі хворих, і зараз ця кількість зростає. Більше хворіють жінки, 40% – це люди від 50 до 69 років. Але виявляють коронавірус і в молодих. Днями в реанімацію потрапив юнак, якому лише 23 роки.
Вулиці, заклади та пляжі
Як зазначила кореспондентка, на вулицях Харкова майже немає людей у масках. Одягають їх тільки тоді, коли заходять у магазин чи інший заклад. Харків'яни зізнаються, що їм вони набридли, до того ж – їх нелегко носити у спеку. Треті вихідні поспіль у Харкові переповнені міські пляжі, про дистанцію там взагалі не йдеться.
Наземний транспорт і метро
В наземному траспорті водії навіть перестали нагадувати про носіння масок.
"Я ношу маску, тому що навіть коли їхав в автобусі – багато людей кашляли, чихали і не одягали маски", – зазначив місцевий мешканець Юрій.
Натомість, в метро за цим почали слідкувати суворіше. Але навіть там є люди, які повністю знімають захист.
"У нас є маски, але одягнемо їх тільки в метро. В маршрутці рідко одягаємо", – розповіла харків'янка Вікторія.
Штрафи
Наразі в місті підвищили штраф за відсутність маски до 34 тисяч гривень. Поліція ж зверталася до містян, щоб ті були уважнішими до здоров'я.
"Ми посилимо кількість нарядів, патрулів, які будуть роз'яснювати громадянам, як себе поводити і щодо масочного режиму, і щодо дотримання дистанції", – зазначив начальник поліції Харківської області Валерій Сокуренко.
Дивіться відео: яка ситуація з коронавірусом у Харкові