У Львові знайшли спосіб порозумітися з поляками (Документ)

17 серпня 2016, 19:20
Читать новость на русском

Політики та громадські активісти Львова звернулися до міського голови Андрія Садового із закликом перейменувати одну з вулиць міста на честь Папи Римського Івана Павла ІІ, щоб таким чином засвідчити взаєморозуміння з поляками.

Відповідне звернення меру 17 серпня подали Львівська обласна організація партії "Українське об´єднання патріотів – УКРОП", громадські організації "ВАРТА-700" та "Економічний бойкотний рух".

Ініціатори перейменування переконані, що в такий спосіб громадськість Львівщини задекларує готовність до взаєморозуміння між українським та польським народами, попри намагання деяких політиків неоднозначно трактувати певні історичні події.

У документі, зокрема, наголошується, що Святий Іван Павло ІІ, який мав українське коріння, як для поляків, так і для українців є символом доброчесності, оптимізму, людяності, любові до ближнього.

Саме тому пропозиція назвати його ім’ям одну з вулиць Львова є закликом до порозуміння поміж простими людьми по обидва боки українсько-польського кордону.

Така позиція львів’ян продемонструвала б вірність рішенням ІІ Ватиканського собору, що з’єднав православний схід, зокрема Українську церкву з Католицькою церквою, у 1962 році, коли представники церков зібралась заради духовного об’єднання, оновлення світу,
– зазначають автори ініціативи.

Крім того, представників релігійних громад, громадськість Львова та інші політичні сили також закликають підтримати цю ідею.

Читайте також: 2001 – рік візиту Івана Павла II: незалежність від Кремля та крок до Європи

Нагадаємо, 22 липня польський Сейм затвердив резолюцію, якою встановив 11 липня Національним днем пам'яті жертв геноциду, вчиненого у період Другої світової війни.

Таке рішення спровокувало неоднозначну реакцію як в українському, так і польському суспільстві. Зокрема, позафракційний нардеп Олег Мусій запропонував Верховній Раді визнати дії, які вчиняла Польща на території України упродовж 1919-1951 років, геноцидом.

У Польщі ж вважають, що Волинська трагедія – найбільша етнічна чистка в їхній історії.