Українці хотіли бути незалежними й вільними, – діти-ровесники Революції Гідності про Майдан

21 листопада 2021, 15:49
Читать новость на русском

Діти, які народилися у дні початку Революції Гідності, вже ходять до школи. Вони розповіли своє бачення того, чому активісти 8 років тому масово виходили на протести.

Розповіді кількох дітей-ровесників Революції Гідності зібрали в один ролик. Його у мережі оприлюднив міський голова Львова Андрій Садовий.

Читайте також Народжені на Майдані: спогади людей, з яких почалась Революція Гідності

Діти, народжені у дні Революції Гідності, про Майдан

Мер Львова повідомив, що у місті вирішили запитати, що діти-ровесники Революції Гідності знають про цей період історії України. "Чи вдається нам, тим хто робив революцію, зберегти пам'ять і цінності Майдану у наших дітях? Отож, недитячі історії устами дітей", – підписав відео Садовий.

"Ми є вільні й гідні люди", – кажуть діти на початку ролика.

Вони (активісти – 24 канал) хотіли бути незалежними, вільними й не бути рабами,
– зазначила на відео Дарина.

Соломія додала, що "протестувальники тоді дуже багато просили, але в них стріляли, і багато людей загинули". Цих безневинних жертв режиму Віктора Януковича згодом назвали Небесною Сотнею.

"Ми маємо свою мову, свою революцію, свій прапор, ми маємо говорити й робити по-своєму, як ми бажаємо", – впевнений Павло. Саме за те, аби діти могли жити у вільній країні, де розмовляти рідною мовою престижно, а висловлювати свої думки можна без застережень, українці й боролися на Майдані.

Діти-ровесники Революції Гідності розповіли про Майдан: дивіться відео

День Гідності та Свободи: що відомо

  • В Україні, починаючи з 2014 року, 21 листопада відзначають День Гідності та Свободи. Таку дату обрали невипадково, адже саме цього дня почалися Помаранчева революція та Революція Гідності.
  • У період з 2005 по 2011 рік святкували День Свободи.