Люстраційну перевірку поки не пройшли 7 міністрів: перелік
30 грудня 2020,
16:12
Читать новость на русском
Досі триває перевірка, передбачена законом "Про очищення влади" щодо 7 членів Кабінету Міністрів. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, своєю чергою, люстраційну перевірку вже пройшов.
Про це з посиланням на відповідь апарату Верховної Ради на запит, інформує Інтерфакс-Україна. Там наводять перелік урядовців, щодо яких досі тривають перевірки.
Це цікаво Люстровані посадовці вже відсудили в України чималу суму: що буде далі
Хто з міністрів все ще не пройшов люстраційну перевірку:
- Віцепрем'єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров (Перевірка розпочата 2 вересня 2019 року та повторно розпочата 10 березня);
- Віцепрем'єр-міністр – міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський (Перевірка розпочата 17 липня);
- Міністр соціальної політики Марина Лазебна (Перевірка розпочата 16 березня);
- Міністр юстиції Денис Малюська (Перевірка розпочата 2 вересня 2019 року, повторно розпочата 10 березня);
- Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко (Перевірка розпочата 23 березня),
- Міністр оборони Андрій Таран (Перевірка розпочата 10 березня);
- Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко (Перевірка розпочата 9 червня).
Що стосується інших членів уряду, щодо них перевірки вже завершені. За їх результатами встановлено, що проти них не застосовуються заборони, визначені частиною 3 і 4 статті 1 закону України "Про очищення влади".
Коротко про люстрацію в Україні:
- Закон "Про очищення влади" в Україні набув чинності в жовтні 2014 року. Застосовують його до людей, які щонайменше рік були на вищих керівних посадах за правління Януковича у 2010 – 2014 роках. Ці люди не мають права працювати в органах державної влади найближчі 10 років.
Дивіться також Списки люстрованих чиновників переглянуть: Мін'юст планує створити спеціальну комісію
- За висновком Європейського суду, люстрація в Україні занадто широка і є велика кількість людей, які постраждали безпідставно. Саме тому держава зобов'язана забезпечити механізм, щоб відновити порушені права.
- У червні Міністерство юстиції розробило законопроєкт про внесення змін у закон про люстрацію.Однак згодом уряд зняв з розгляду зміни до закону.