Макрон "вишукано" познущався над Путіним, – ЗМІ
Президент Франції Еммануаль Макрон, до якого цього тижня з державним візитом приїздив його український колега Петро Порошенко, є знаним майстром спецефектів.
Про це йдеться в тижневому огляді преси, підготовленому Наталією Лебідь для сайту "24".
Так, принаймні, вважає "Деловая столица", аналізуючи антураж зустрічі. "Прийняти Володимира Путіна у Великому Тріанонському палаці Версаля було вишуканою і зовні благопристойною образою. Адже цей палац, хоч і пам'ятає Петра І, славен аж ніяк не цим, а тим, що служив любовним гніздечком Людовика XIV (…). А вже про те, що останнім до Путіна главою держави, якого приймали в Тріаноні, був вбитий згодом Муаммар Каддафі, не згадав тільки лінивий", – зазначає "ДС".
Читайте також: Кремль осоромився із зустріччю Порошенка та Макрона
У той же час "зустріч з Порошенком була зрежисована так, щоб ще раз вразити Москву. Єлисейський палац – офіційна резиденція французьких президентів і зазвичай високих іноземних гостей приймають саме там. Сміх і дружні поплескування по плечу на тлі холодно-формального спілкування в Тріаноні виглядали підкреслено контрастно (…) Цікава деталь: в ході спільної прес-конференції новообраний французький лідер підкреслено уникав згадки титулу кремлівського затворника (…) Так що в публічних промовах вищого французького чиновника пасаж "президент Порошенко, канцлер Меркель і Володимир Путін" виглядає як неприхована відмова останньому в легітимності", – зазначає "Деловая столица".
А інтернет-видання "Новое время" вказує на чотири найголовніших висновки, які слід зробити, підсумовуючи візит Порошенка до Парижа.
Якщо раніше в антиросійському фронті Франція була слабкою ланкою, то тепер це найсильніша ланка. За кількістю правильних для нас заяв Макрон не поступається ані німцям, ані британцям, ані американцям. А ще він, незважаючи на строкаті настрої у Франції, володіє абсолютною підтримкою парламенту, і тому качнути його зсередини буде важко,
– пише "НВ".
Крім того, "Нормандський формат", "мінський процес" – все це залишається в силі, і тому українські дипломати будуть апелювати до них, розуміючи, що до них так само апелюють західні лідери. Головне при цьому, що вічним порушником угод в очах Заходу залишається Москва, а, отже, і санкції будуть вічними. Також відбуватиметься "посилення дискусії про збройну місії ОБСЄ. Хоча до реальної миротворчої місії далеко, тому що Москва буде блокувати це питання". Плюс "з появою Макрона в ЄС з'являється шанс на більш-менш системну зовнішню політику, українське питання при цьому може бути тестом на її ефективність", – зазначає видання.
Повну версію публікації читайте тут: Паризька гастроль Порошенка: з чим повернувся президент?