Не відійшли далеко від класичних формулювань, – Малюська про 4 критерії визначення олігархів

8 червня 2021, 15:43
Читать новость на русском

Джерело:

НВ

Рада нацбезпеки і оборони України сформулювала 4 критерії, за якими людину можна назвати олігархом. Їх встановили відповідно до класичного визначення.

Мовиться про людину, яка впливає на політику завдяки своїм значним матеріальним статкам. Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська.

Читайте також Вирішили йти оригінальним шляхом, – Малюська про унікальність закону про олігархів

"А це відбувається через вплив на політиків і медіа. Тобто ми не відійшли далеко від класичних визначень олігархів", – він зазначив.

Про які 4 критерії мовиться?

Відповідно до законопроєкту, олігархом є та людина, яка відповідає трьом з чотирьох критеріїв:
  • бере участь у політичному житті;
  • є кінцевим бенефіціарним власником суб'єкта господарювання;
  • підтверджена вартість активів не перевищує 1 мільйон прожиткових мінімумів;
  • має значний вплив на засоби масової комунікації.

За його словами, насправді не складно переконатися, хто є власниками каналів, зокрема національних. Вимоги закону зобов'язують телеканали публікувати інформацію про структуру власності і бенефіціарів.

"Якщо не вказати бенефіціарів, їх приховувати і переписувати — це створює величезні юридичні ризики втрати ліцензії. Тому телекомпанії зробили правильний крок і виклали всю інформацію онлайн", – відзначив Малюська.

Про вплив олігархів на депутатів

За словами міністра юстиції, у законопроєкті не мовиться, що необхідно доводити, що олігарх повинен впливати на нардепів. Є конкретні вимоги до участі в політичному житті, це має бути:

  • посадова особа;
  • політична посада;
  • пов'язана особа.

У фракції "Слуга народу" є так звана група олігарха Ігоря Коломойського. Щоб довести його політичний вплив на нардепів, треба вивчити коло його пов'язаних осіб.

Зверніть увагу Коломойський і Порошенко потрапляють до реєстру олігархів, – Малюська

"Мені наразі важко сказати. Серед власників каналу "1 + 1" згадували Суркісів. Вони співзасновники однієї компанії. Відповідно, за дефініцією закону, вони є пов'язаними особами. Це приклад, як це може працювати", – розповів міністр.