"Методички працюють": якою була "лінійка" в окупованому Маріуполі
- Російські окупанти провели "лінійку" в новозбудованому Нахімовському військово-морському училищі в Маріуполі.
- Більшість учнів – місцеві діти, але також є діти з Донецька та з російської території. Учнів з першого дня муштрують і фактично проводять військове навчання.
- Основна мета училища – показати, що окупацію міста прийняли добре, але це не відповідає дійсності.
- Окупанти зосереджують свої зусилля на дітях шкільного віку, використовуючи медійну та ігрову форми пропаганди.
Російські окупанти провели так звану "лінійку" в Нахімовському військово-морському училищі. Цей заклад вони побудували у Приморському районі Маріуполі й хочуть завербувати туди понад 500 учнів.
Радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко розповів 24 Каналу, що загарбники змушують місцевих віддати своїх дітей в училище. Основний "кістяк" становлять діти з Маріуполя 4 – 6 класу.
Дивіться також "Російська рулетка": як окупанти проводять "розмінування" Маріуполя
Як почався навчальний рік у Маріуполі
Окрім маріупольців, в училище привезли дітей з Донецька, а також з російської території. Але їх меншість. До того ж окупанти планували навчати там 560 учнів, але назбирали лише 240.
Дітей з першого дня муштрують, фактично вони проходять військове навчання. Не даремно на відкритті училища був заступник командира морського флоту Росії. Він дав багато інтерв'ю, тому пропаганда працює,
– розповів Петро Андрющенко.
Це буде показове училище, в якому концентруватиметься російська ідеологія. Головна пропагандистська ідея полягатиме в тому, щоб показати нібито окупацію міста сприйняли добре, місцеві віддають своїх дітей до військової школи. Але насправді це немає нічого спільного з правдою.
Окупанти всі сили кинули на те, щоб впливати на дітей шкільного віку. Студенти вже не є для них такими цікавими. Для цього є низка цинічних причин.
Мало хто з батьків скаже своїй дитині, що малюнок, на якому зображений триколор – це погано. Батьки розуміють, що потім дитина піде до школи й буде про це говорити. Тоді проблем не уникнути,
– пояснив Андрющенко.
Орієнтовно до шкіл у Маріуполі пішло понад 11 тисяч дітей. Випускники складатимуть "єдиний державний іспит Росії". Там є питання про так звану "сво". Ба більше, треба писати, що ніяких бомбардувань Маріуполя нібито не було, що ЗСУ буцімто знищили місто.
"У такий нелюдський спосіб окупанти працюють з дітьми. Але діти ще цього не розуміють, бо російські методички передбачають ігрову форму, вони медійні, інколи лагідні й, на жаль, це працює", – підкреслив радник міського голови Маріуполя.