Медики шукають нові методи боротьби з діабетом
Впродовж багатьох років медики рятували діабетиків шляхом різкого пониження рівня глюкози в крові. Та останні досліди свідчать - такий метод лікування може завдати непоправної шкоди здоров’ю пацієнтів.
Більше того, різке зниження рівня цукру може спричинити смерть.
"В нас виникли серйозні сумніви, що різке зниження цурку в крові до рівня 6 мілімолів на літр врятує людину. Задля з’ясування цього ми провели гігантське дослідження", - каже професор Джон Майбург.
Група вчених з Австралії, Нової Зеландії та Канади проаналізували тисячі даних про хворих на цукровий діабет. Їх результати в буквальному розумінні перевернули уявлення про лікування цієї недуги. Експерименти показали - примусове зниження рівня глюкози в крові шкодить організму. Тим часом, стан більшості пацієнтів, яким спеціально не давали ліків, з часом поступово стабілізувався без негативних наслідків для здоров’я.
"Ми виявили, що пацієнти, який не знижували рівень цукру в крові, почувалися краще, ніж ті, хто пройшли цю процедуру", - каже професор Джон Майбург.
"Незважаючи на те, що інсулінотерапія є дієвим засобом порятунку життя людини, все дуже індивідуально. Різкий перепад рівня цукру в крові може бути смертельним для пацієнта. Це ми з’ясували впродовж довгих та кропітких досліджень. Відтак, потрібно шукати нові засоби боротьби з цим явищем", - каже лікар відділу інтенсивної терапії Річард Лі.
Лише в Австралії щорічно 125 тисяч діабетиків потрапляють до відділів інтенсивної терапії. 6 відсотків з них помирають. Медики певні - їхні дослідження зможуть знизити цей показник. Адже кожне врятоване людське життя - безцінне.