Від репресій над Стусом до заборони книги про поета: хто ухвалив це рішення і до чого тут "ДНР"?
Рішення заборонити згадувати Медведчука в книжці Вахтанг Кіпіані про суд над Стусом ухвалила суддя з Донецька, яку в 2017 році хотіли звільнити за зв'язки з так званою "ДНР".
Цікаве минуле судді Заставенко
До переведення в Київ Марина Заставенко працювала в Червоногвардійському районному суді Макіївки Донецької області.
Зверніть увагу! Правда очі ріже: чому Медведчук ще не виграв справу проти Кіпіані?
В 2016 році до Вищої кваліфкомісії суддів зверталась СБУ, яка вказувала на те, що у судді є майно на тимчасово окупованих територіях, вона систематично їздить туди-сюди. При цьому, суддя тривалий час не здійснювала правосуддя, бо перебувала саме на неконтрольованих Україною територіях.
ВККС спочатку відкрила дисципінарну справу, але потім відмовилась звільняти суддю Заставенко.
Навряд чи український суддя спокійно може кататись в "ДНР", не отримуючи для себе гарантії безпеки "з того боку". Особливо зважаючи на те, як активно росіяни поповнювали обмінний фонд. Саме тому СБУ писала скарги на таких суддів до ВККС.
Але більшість суддів врешті залишились в системі. Вони продовжують час від час відвідувати родичів і майно на окупованих територіях, і потім повертаються і ухвалюють рішення щодо українських військовослужбовців або судять авторів, які мають сміливість називати Медведчука Медведчуком.
До теми Це вирок кожному українцю: про заборону книги Кіпіані про Стуса
Думаю, наступний тираж книжки "Справа Стуса" треба доповнити новим розділом про суд над самою книжкою, обов'язково згадавши в ньому суддю Заставенко і її донецькі зв'язки.
Авторка: Галина Чижик, експертка Центру протидії корупції