Ми стали заручниками дій влади, яка хоче сподобатися виборцям, – експерт
Фундаментальні ключові зміни за чотири роки після Євромайдану – суспільство і частково влада розуміють необхідність незворотних змін у різних секторах. Проблема в тому, що влада часто працює всліпу, в режимі хаосу.
Таку думку сайту "24" висловив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.
За його словами, попри те, що зміни відбуваються повільно, більшість реформ часткові або половинчасті, при владі переважають люди з радянським мисленням, проте громадяни розуміють, що іншого виходу, крім кардинальних реформ, немає.
Нам потрібна була довга революція, щоб виробилося розуміння того, що Україна не може жити і не буде успішною за радянською моделлю – за російськими рамками. Ми не можемо жити в форматі російських міфів про дружбу і братерство,
– зазначає Кошель.
Читайте також: Як розпочався Євромайдан 4 роки тому: історії очевидців
Втім, наголошує політолог, влада не має стратегічного бачення, щоб вибудувати логічні кроки для реформування держави. Зокрема, зауважує Олексій Кошель, парламент замість того, щоб ухвалити один-два ефективних закони, які б цілісно розглядали питання статусу соціального забезпечення військовослужбовців – учасників АТО, приймає півтора десятки на цю тему. Тобто працє розтягнуто, в форматі нікому не потрібного марафону і формування медіа-приводів, аби показати виборцям, як парламентарі піклуються про учасників АТО.
Ми заручники формату, коли представники влади роблять дії, щоб сподобатися виборцям, створити медіа-приводи, яскраві картинки, замість того, щоб розробляти системні, часто нудні і не цікаві для медіа реформи. Має бути логіка проведення реформ. Зокрема, є базові фундаментальні реформи: конституційна, децентралізація, а далі йдуть похідні,
– підкреслює експерт.
Нагадаємо, 21 листопада Україна святкує День гідності і свободи.