Міфи про безвіз: що означає безвізовий режим для українців
Омріяний безвізовий режим стане реальністю. Але що означає безвіз для українців, як саме він працюватиме і кого пускатимуть за кордон.
Рішення щодо безвізового режиму з Євросоюзом українцям пообіцяли до 24 листопада. Саме на цей день запланований саміт Україна – ЄС.
В міграційній службі зазначили, що громадяни активно почали змінювати старі закордонні паспорти на біометричні. За словами керівника прес-служби Державної міграційної служби України Сергія Гунька, на руках українців уже є більше двох мільйонів біометричних паспортів для виїзду за кордон.
Читайте також: Депутати Європарламенту відправляться на Донбас
Крім біометричного паспорта, на кордоні точно вимагатимуть квиток назад, поліс медичного страхування та підтвердження мети поїздки. Туристи показуватимуть бронювання готелю, а ті, хто, наприклад, їде на конференцію чи інший захід, повинні будуть надати запрошення.
Власникам закордонних паспортів старого зразка експерти радять брати з собою обидва документи.
Старі закордонні паспорти, принаймні в перший період, потрібно брати з собою, щоб у разі виникнення якихось питань, вони могли продемонструвати свою позитивну історію,
– зазначив представник організації "Європа без бар'єрів" Павло Кравчук.
На думку фахівців, попри роз'яснення, питання безвізу часто тлумачать хибно. Перша та найпоширеніша помилка – безвізовий режим дає право на працевлаштування.
Якщо людину, яка проїхала на територію країни-члену ЄС Шенгенської угоди, спіймали, що вона здійснювала якогось роду господарську діяльність або працювала в наймі без відповідного дозволу, посвідки на проживання або робочої візи, то таку людину, зазвичай, депортують назад і забороняють в'їзд,
– підкреслила аналітик організації "Європа без бар'єрів" Катерина Кульчицька.
Також українці налякані, що в них при перетині кордону вимагатимуть довідки з банку та роботи.
За досвідом тих країн, які вже отримали безвізовий режим, таких документів не вимагають. Можуть виникнути запитання. В таких випадках можна показати, що у вас є готівка або кредитна картка,
– пояснила Кульчицька.
До пленарної сесії Європейського парламенту залишилося менше трьох тижнів, а питання безвізу з Україною ще не внесли до порядку денного. Але перед тим Єврокомісія, Рада ЄС та Європарламент ще мають узгодити механізм призупинення безвізу у разі потреби.
Читайте також: Назвали умови, за яких Європарламент розгляне безвіз для України