Військовий експерт сказав, чи можна встановити західні ракети на українські літаки МіГ-29
Словаччина та Польща можуть передати Україні певну кількість власних літаків МіГ-29. Зараз американські військові вивчають, чи можливо встановити на ці борти ракети класу "повітря – повітря" середньої дальності AIM-120.
Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Павло Нарожний. За його словами, раніше вже вдавалося інтегрувати деяке західне озброєння на радянські літаки МіГ-29.
До теми Дуже швидко стануть на бойове чергування, – льотчик-інструктор про передачу Україні МіГ-29
Чи реально встановити ракети "повітря – повітря" на МіГи-29
Як нагадав Нарожний, нещодавно була інформація, що два українських пілоти поїхали до Сполучених Штатів на навчання. Одна з версій полягала в тому, що на основі знань цих льотчиків сформують програму навчання на F-16. Інша – що вони поїхали на базу, де вивчають можливість додаткового переобладнання старих літаків.
Раніше військові змогли інтегрувати протирадарну ракету HARM на МіГ-29. Зробили це в оригінальний спосіб.
Чи реально інтегрувати західне озброєння на радянські МіГ-29: дивіться відео
Ракета ставиться на спеціальний пілон. А керує нею пілот з кабіни по блютузу через планшет з відповідним програмним забезпеченням. Він вводить туди різні координати та інші дані, і ракета летить куди потрібно,
– розповів Нарожний.
Він впевнений, що з ракетами "повітря – повітря" придумають якесь аналогічне рішення. Якщо це вийде зробити, то українські пілоти отримають значно більше можливостей з ураження ворожої авіації.
Україна може отримати літаки від Польщі та Словаччини
- Раніше президент Польщі Анджей Дуда зазначив, що Варшава готова передати Україні літаки МіГ-29. Але вони це зроблять лише в межах міжнародної коаліції.
- Натомість міністр оборони Словаччини Ярослав Надь підтвердив, що Польща готова передати літаки. Тому Братиславі потрібно активізуватися і також передати їх спільно з Варшавою.
- Військовий експерт Роман Світан підкреслив, що словацькі та польські МіГи-29 після передачі дуже швидко стануть на бойове чергування в Україні.