Міноборони приховує реальну кількість загиблих в АТО через пиятику, – ЗМІ

13 березня 2017, 15:53
Читать новость на русском

Міністерство оборони України у своїй офіційній статистиці занижує кількість не бойових втрат внаслідок зловживання алкоголем в зоні проведення АТО.

Про це мовиться у статті "Аватари вбивають своїх". Не бойові втрати в українській армії. Частина ІІ.", опублікованій на "Українській правді".

Згідно з офіційними даними Міноборони, основними причинами не бойових втрат української армії в АТО є самогубства, хвороби та необережне поводження зі зброєю.

Згідно з інформацією, дуже рідко трапляється, що бійці гинуть внаслідок отруєння алкоголем.

У 2016-му Міноборони нарахувало лише 10 таких загиблих при загальній кількості не бойових втрат – 256 військових. Натомість чи не усі опитані автором джерела інформації сходяться на одному: зловживання алкоголем є основною причиною більшості не бойових втрат,
– мовиться у матеріалі.

Окремі лікарі, що працювали в АТО, розповідають, що найчастіше смерті військових внаслідок зловживання алкоголем приховують за формулюваннями "помер від серцевого нападу" або "помер від серцевої недостатності".

Читайте також: Смертельну горілку завозили у зону АТО: подробиці спецоперації СБУ

Автори матеріалу зазначають, що Міноборони та Генштаб не пішли на спілкування при підготовці статті, тому не вдалося дізнатися, чи існує офіційна статистика зловживання алкоголем військовими, та яка частина мобілізованих в контрактників мають захворювання "хронічний алкоголізм".

Проте у матеріалі описується випадок, коли сержант 30 бригади, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, вчинив пожежу. Внаслідок надзвичайної ситуації загинули 6 військових, ще 11 отримали тілесні ушкодження.

З переходом на контрактне формування ЗСУ масштаб проблеми зменшився, але проблема не зникла, стверджують автори статті.

Читайте також: У Криму російські військові масово пиячать та лікуються від "білої гарячки"

"Зокрема й через те, що командири не мають правових методів впливу на "аватарів" у зоні АТО. Зупинити бійців, що перебувають в стані алкогольного сп'яніння і становлять загрозу для особового складу, законним способом неможливо", – констатується у матеріалі.