Мінський процес на апараті ШВЛ: Кулеба назвав три принципи української дипломатії

14 червня 2020, 17:53
Читать новость на русском

В МЗС України 14 червня розповіли, що мінський процес щодо врегулювання конфлікту на Донбасі перебуває в крихкому стані. Його життєздатність підтримують Україна, Німеччина та Франція.

Глава МЗС Дмитро Кулеба в інтерв'ю Укрінформу заявив, що Україна в цьому зосереджена на трьох важливих принципах.

До теми Резніков: Ми хочемо дати шанс мінським угодам, робимо все, щоб модернізувати процес

Три принципи роботи МЗС України в мінському процесі

  • Перший принцип – це так званий метод наступальної дипломатії. Це означає, що Україна не чекає, поки Росія щось запропонує або спробує нав’язати, а пропонує сама.

За словами Кулеби, дипломати створюють ситуації, на які вимушена реагувати Росія, а не навпаки. На його думку, це єдиний єдиний спосіб змусити Росію йти на конструктивні дії.

В цьому випадку аргументи Росії про нібито саботаж "Мінська" з боку України виглядають абсурдними. При цьому міжнародні партнери, на думку Кулеби, визнають конструктивність пропозицій України та спроби знайти рішення.

Я б сказав, що "Мінськ" не помер, але Україна тримає його на німецько-французькому апараті штучної вентиляції легенів. Вибачте за чорний гумор,
– зазначив Кулеба.

  • Другий принцип – це посилення міжнародного тиску. Міністр має на увазі відновлення "нормандського діалогу" на рівні глав МЗС – до цього він два роки не відбувався.
  • Третій принцип – це різка активізація просування питання Криму на міжнародній арені.

За словами Кулеби, дипломати зараз активно працюють, щоб "вивести проблему Криму з тіні.

Цікаво Україна нав'язує Росії свої правила гри: чим важливий новий склад ТКГ

Що відомо про останню зустріч у Мінську

  • Українська делегація в ТКГ провела 10 червня спільну зустріч із російською стороною у Мінську.
  • У засіданні вперше взяли участь представники від окупованих територій Донбасу. Українська сторона поінформувала учасників засідання, що ці представники ОРДЛО України братимуть участь у роботі ТКГ на постійній основі. Російськв сторона сприйняла це негативно.
  • Донецьку область у політичній групі ТКГ представляють відомі журналісти Сергій Гармаш і Денис Казанський. Запрошеними представниками від Луганської області стали лікар Костянтин Лібстер і юрист, керівник громадської організації "Луганське земляцтво" Вадим Горан.
  • Міністр з реінтеграції окупованих територій Олексій Резніков заявив, що Україна має багато претензій до "Мінська", однак готова дати йому ще один шанс, бо кращої альтернативи немає.