Між примусом та обов'язковою вакцинацією є різниця, – юристка про рішення МОЗ
В Україні мають намір ввести обов'язкову вакцинацію від COVID-19 освітян та чиновників. Водночас з юридичного боку казати про так звані примусові щеплення – недоречно.
Про це в ефірі 24 каналу розповіла юристка та адвокатка Тетяна Козаченко. Будь-які обмеження можуть мати законну мету.
Зверніть увагу Не найкращий варіант стимулювання, – імунолог про примусову вакцинацію в Україні
Козаченко: Примушувати вакцинуватись не можуть
"У цьому випадку казати про примус недоречно. Треба відрізняти примус від обов'язкової вакцинації", – сказала Тетяна Козаченко.
Адвокатка пояснила, що насильно, поза волею, будь-яка особа не може бути вакцинована. Ніхто не може насильно бути примушений до таких дій.
Обов'язкова вакцинація означає, що мета держави щодо забезпечення населення і його безпеки від інфекційних хвороб може мати відповідні заходи, які визнаються як Верховним Судом України, так і Європейським судом з прав людини.
Не хочеш вакцинуватися – не маєш права представляти державу
Наприклад, якщо особа перебуває на державній посаді, має доступ до необмеженої кількості людей – держава має можливість встановити відповідні вимоги. Якщо особа обіймає таку посаду – має обов'язково бути вакцинована, пояснила Козаченко.
Не пропустіть Вакцинація для освітян в Україні буде обов'язковою: рішення уряду
Якщо ти не хочеш вакцинуватися, то не маєш право представляти державу. Наскільки таке рішення законне – це питання може бути спірне. Бо будь-яке рішення держави не повинно бути свавільним,
– акцентувала юристка.
Адвокатка зазначила, якщо наразі держава захоче ввести обов'язкову вакцинацію до осіб, які обіймають державні посади чи здійснюють державні сервіси, це означає, що таке рішення приймається не просто так.
Тетяна Козаченко про примусову вакцинацію: дивіться відео
"Вивчається ситуація, є конкретні підстави, ризики епідеміологічної ситуації. Для уникнення відповідних наслідків вводяться такі дії. Тобто це рішення повинно бути обгрунтованим і може бути перевіреним у судовому порядку", – пояснила Тетяна Козаченко.
Обов'язкова вакцинація освітян та чиновників: коротко
- В Україні має набути чинності наказ Міністерства охорони здоров'я, що передбачає вакцинацію проти коронавірусу освітян, працівників міністерств та інших центральних органів виконавчої влади зокрема.
- Глава МОЗ Віктор Ляшко пояснив, що такий крок вже передбачений чинним законодавством.