Міжнародні рейси можуть скасувати: Криклій пояснив, від чого це залежить
В Україні з 15 червня відновлюється міжнародне авіасполучення. Чимало літаків, які відправляються з "Борисполя", наразі є напівпорожніми. Це свідчить про те, що українці ще не подолали психологічний бар'єр щодо подорожей.
Чи можуть скасувати рейси через незаповнені літаки – у прямому ефірі 24 каналу розповів міністр інфраструктури Владислав Криклій.
Зверніть увагу Україна відкрила аеропорти 15 червня: куди можуть полетіти українці
Він пояснив: усе залежить насамперед від авіаперевізників. Звісно, держава та аеропорти зацікавлені, аби літаків та рейсів було якомога більше.
Але очевидно, якщо мовиться про 10 – 20 пасажирів, прогнозовано рейси будуть дуже збитковими… Не знаю, чи довго авіаперевізники так літатимуть,
– зазначив міністр.
Й додав: будь-який новий напрям, будь-які відновлення рейсів вимагають певного часу. Тож авіаперевізники мають закладати це у свою модель, аби відновити ту кількість пасажирів, яка була раніше.
Куди вже можна летіти туристам
За словами міністра, звичайні українські туристи вже можуть летіти у такі країни:
- США – без обмежень на кордоні й без тестувань;
- Албанія – без обмежень на кордоні й без тестувань;
- Велика Британія – потрібно відбути 14-денний карантин після прибуття;
- Туреччина – без обмежень на кордоні, але з обов'язковим тестуванням.
З 27 червня у цьому списку також з'явиться Туніс – з тестуванням по прибуттю. За умови покращення епідемічної ситуації в Україні з 1 липня для українців можуть відкритися кордони Кіпру, Чорногорії, Грузії та Греції.
Про поділ країн на зони
Криклій пояснив: кожних три дні МОЗ оновлюватиме інформацію щодо країн, які входять до так званих зеленої та червоної зон.
"Зелена" зона – країни, де ситуація така сама, як в Україні, або ж краща. Людей, які прибувають з цих країн, не відправлятимуть на обсервацію, чи самоізоляцію."Червона" зона – країни, де епідемситуація гірша, ніж в Україні. Громадяни цих держав повинні перебувати на самоізоляції, або ж обсервації протягом 14 днів. Це не передбачає обов'язкового тестування.
Міністр підкреслив: статистика є динамічною, але не настільки, аби зони змінювалися протягом одного дня. Насправді показники або стримано зростають, або стримано зменшуються. Такого, щоб вони змінилися одразу вдвічі чи втричі, немає.
Про нові умови для перевезень
Криклій запевнив: попри наявність численних нових вимог для здійснення перевезень, самі ж авіакомпанії зацікавлені в тому, аби їх не порушувати. За дотриманням цих умов слідкують, зокрема, в аеропортах: усім перевіряють температуру, обов'язковими є масковий режим та дезінфекція.
Без цього авіаперевізники не зможуть функціонувати. Громадський транспорт також слідкує за цим. Але в авіації – все більш технологічно, більше дотримуються цих вимог. Ніхто не зацікавлений в тому, щоб розповсюджувати COVID-19,
– наголосив він.
Міністр також пояснив: його відомство спільно з МЗС робитиме все, щоб завчасно інформувати українців про вимоги для в'їзду, які встановлюють країни. Але в будь-якому разі перед тим, як планувати подорож кудись, варто перевірити, які обмеження там існують та для кого вони передбачені.
Однією з вимог для в'їзду, які встановлюють деякі країни, є наявність страхівки від коронавірусної хвороби. Така вимога діє і для іноземців, які хочуть потрапити в Україну.
Криклій про відновлення польотів з України: дивіться відео