Міжнародний суд ООН частково задовольнив вимоги України

19 квітня 2017, 22:48
Читать новость на русском

Півтора місяця міжнародний суд ООН роздумував над позовом, в якому Київ звинувачує Кремль у підтримці тероризму та порушенні прав людини у Криму. Суд виніс перше, але не остаточне рішення.

Останні півтора місяці суд вирішував, чи в його юрисдикції розгляд позову України до Росії. Якщо справи про дискримінацію меншин у практиці колегії раніше були, то питання фінансування тероризму для Гааги – в новинку. Тому експерти на повну перемогу України не розраховували.

Суд зобов'язав окупанта відновити роботу Меджліса та припинити дискримінацію кримських татар. Мотивували рішення тим, що Україна неодноразово вела переговори з Росією щодо цього, але слова - не подіяли. Припис суду стосується і українців у Криму.

Втім колегія суду дослухалась не до всіх вимог України. Прохання заборонити Росії фінансування тероризму на Донбасі поки залишилось без розгляду.

Суд вважає, що доказової бази наразі, на цьому етапі розгляду справи в рамках Міжнародної Конвенції про фінансування тероризму недостатньо,
– заявив головуючий у справі Міжнародного суду ООН Ронні Абрахам.

Втім для України це не поразка – до початку розгляду справи по суті потрібно надати нові докази. Бо винесені сьогодні рішення – це запобіжник для учасників процесу. Вони називаються тимчасовими заходами. І діятимуть під час усього розгляду справи. Українська делегація засіданням задоволена.

Не залишив суд поза увагою і Мінські домовленості – він зобов’язав їх виконувати і Росію і Україну. Якщо російська сторона знову не зважатиме на міжнародне право – чи то на Сході, чи то в Криму – це не додасть Кремлю очок у подальшому розгляді справи.

Читатйте також: Що насправді означає рішення суду ООН? Версія Діда Панаса