Мобілізація в Україні: кого зі студентів можуть призвати у 2024 році
В Україні триває воєнний стан та мобілізація, адже Росія не припиняє повномасштабної агресії. Чоловіки віком 18 – 60 років вважаються військовозобов'язаними, однак тут є свої нюанси.
На цей час в Україні не призивають до лав ЗСУ студентів українських і закордонних навчальних закладів. Мовиться про тих, хто здобуває освіту за денною чи дуальною формою навчання.
До теми Хто не підлягає мобілізації в лютому 2024 року: пояснення чинного законодавства
Що відомо про мобілізацію студентів
Студенти згаданих вище категорій можуть мобілізуватися за власним бажанням та отримати академічну відпустку на час служби. Також варто зауважити, що люди після завершення бакалаврату та перед вступом до магістратури не отримують відстрочку від мобілізації, адже у цей період вони тимчасово не вважаються студентами. Тому цих військовозобов'язаних стосується мобілізація.
Відстрочку дають на весь період навчання у закладі освіти громадянам України призовного віку, які навчаються у закладах загальної середньої освіти III ступенів. А ще її отримують студенти професійної (професійно-технічної) освіти з денною формою навчання. У разі отримання повістки студенти повинні дати ТЦК та СП спеціальну довідку про те, що вони зараз навчаються.
Згідно з законодавством, в Україні у 2024 році не повинні мобілізувати студентів ПТУ та училищ (здобувачів професійно-технічної освіти), студентів вишів (здобувачів вищої освіти), асистентів-стажерів, а також аспірантів і докторантів, що навчаються на денній та дуальній формах. Викладачі та вчителі теж не підлягають призову.
До слова, в Україні порядок призову регулюється дворами законами – "Про військовий обов’язок та військову службу" та "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".Інші новини про мобілізацію
- Нещодавно адвокат Володимир Романчук пояснив, що 18-річні вважаються призовною категорією, коли мовиться про строкову службу. Однак в Україні призов на строкову військову службу не проводять, тому такі громадяни можуть мобілізуватися лише за власним бажанням.
- Його колега Олександр Камша раніше повідомляв, що за порушення правил військового обліку передбачається штраф. Юрист також назвав випадки, за які можна понести кримінальну відповідальність під час воєнного стану.
- Нагадаємо, що "білі квитки" не були предметом документообігу в Україні. Їхніх власників можуть зняти з обліку у ТЦК можуть у разі наявності невиліковної хвороби, що впливає на функції їхніх організмів, або дати їм відстрочку на підставі висновку ВЛК.