Треба створити реєстр мотивованих людей, – радник глави МВС про мобілізацію

13 липня 2022, 17:23
Читать новость на русском

Необхідно розуміти, що у час війни держава повинна знати, скільки є людського резерву. Тож якщо з'являтися у військкомати для уточнення даних хочуть не всі, потрібен хоча б сучасніший варіант обліку.

Про це 24 каналу повідомив радник міністра внутрішніх справ Ростислав Смірнов. До прикладу, про такий реєстр вже говорили в контексті застосунку Дія.

Важливо Мобілізація в Україні: основні зміни в правилах для видачі військових квитків

Реєстр мотивованих людей

За словами Смірнова, довкола цього питання досі ведуться дискусії. Зокрема, мовилось не лише про Дію, а розглядали й інші інструменти.

Не розумію, чому не можна цього зробити. Зараз справді можна створити реєстр мотивованих людей, які мають бажання воювати. Навіщо відвідувати військовий комісаріат,
– зазначив Смірнов.

Крім того, радник зауважив, що у нашій державі подекуди є відвертий негатив стосовно військкоматів. Зокрема, уже відомо про багато таких історій.

Призиватиме, коли буде готовою

Смірнов додав, що коли держава буде готовою призивати цих людей до служби в лавах Збройних Сил України чи інших формувань (до прикладу, Національної гвардії України) – лише тоді запрошуватиме їх до військових комісаріатів.

Зауважте Які види повісток існують в Україні: хто та де може їх вручати

Як зазначив Смірнов, саме тоді вони й проходитимуть медичне обстеження. А після нього призовників розподілятимуть безпосередньо по бойових бригадах.

"Я повністю підтримую таку ініціативу. Наскільки мені відомо її вже навіть пропрацьовують. Не знаю, коли її завершать, але, думаю, що згодом опублікують про це інформацію" – зазначив Смірнов.

Смірнов розповів про реєстр для добровольців: дивіться відео


Чи можливий в Україні примусовий військовий облік

  • Радник міністра внутрішніх справ Ростислав Смірнов повідомив, що наразі примусовий військовий облік в Україні не передбачається. Утім, він наголосив, що військкоматам необхідно створити актуальний реєстр людей, які потенційно могли б взяти до рук зброю.
  • Радник також зазначив, що зараз питання з дозволами на переміщення військовозобов'язаних зняли з порядку денного. Однак тепер шукають шляхи, як поставити на облік тих, хто змінив місце проживання.
  • Смірнов пригадав, що коли почалася повномасштабне вторгнення Росії в Україну, до наших військкоматів стояли черги. Утім, тоді стількох людей не було потрібно, тому їм говорили зачекати чи повертатися додому.
  • Однак, на його думку, проблема полягає у тому, що списків охочих тоді ніхто не формував. Смірнов вважає, що необхідно змінити підходи до мобілізації – повернутися до так званих хвиль, які передбачають "якість" мобілізованих, а не тільки кількість.