Новий законопроєкт про мобілізацію: що буде з бронюванням

2 березня 2024, 12:29
Читать новость на русском

Джерело:

"РБК-Україна"

В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Зокрема, також триває робота над законопроєктом про зміни до мобілізації.

Член комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, народний депутат Федір Веніславський розповів, що буде з бронюванням відповідно до нового законопроєкту про мобілізацію. Він пояснив, чи бронювання передбачено не лише для держслужбовців, працівників Нацполіції і працівників ОПК.

Дивіться також Від повістки – до "полігону": як відбувається процес мобілізації в Україні покроково

Детально це буде визначатись постановою Кабміну

За словами Веніславського, бронювання буде доступне для працівників інших сфер.

Ми прийшли до консенсусу, що бронювання буде зберігатися для тих осіб, діяльність яких в економічній сфері є критичною для функціонування держави і органів державної влади, органів місцевого самоврядування, життєдіяльності населення,
– наголосив депутат.

Водночас він зазначив, що це буде визначатися детально постановою Кабінету Міністрів.

За словами Веніславського, у законопроєкті визначають лише те, що в органах державної влади, місцевого самоврядування можуть бути заброньовані керівники цих органів. Він також пояснив, що серед держслужбовців категорій Б і В може бути заброньовано до 50% військовозобов'язаних.

Крім цього, працівники органів прокуратури, Бюро економічної безпеки, ДСНС, служби судової охорони, працівники судів та інших правоохоронних органів матимуть можливість бути заброньованими.

А щодо суддів, прокурорів – для них варто зберегти право на відстрочку, щоб вони не стали залежними від стороннього впливу і щоб не було паралічу судової та правоохоронної системи,
– зазначив депутат. 

Комітет ВР відкинув положення про блокування коштів ухилянтам

  • У Раді відхилили норму про блокування коштів на рахунках за законопроєктом про мобілізацію. Діалог в комітеті продовжиться на наступних етапах розгляду законопроєкту.
  • Комітет Верховної Ради з національної безпеки, оборони та розвідки весь тиждень розглядає понад 4 тисячі поправок, які депутати внесли до законопроєкту про мобілізацію. Член комітету Федір Веніславський поділився планами щодо змін у законопроєкті до другого читання.
  • Комітет з питань нацбезпеки розглянув питання щодо обмеження прав військовозобов'язаних, які ухиляються від мобілізації. Попри попереднє несхвалення, комітет продовжить обговорення норми про арешт банківських рахунків і цінностей, але є сумніви у її підтримці.