"Йде у ва-банк": як Росія намагається зірвати мобілізацію в Україні
Росія розуміє важливість безперервної мобілізації у війні. Тому за будь-яку ціну намагається зірвати цей процес в Україні.
Хоч поповнювати власні втрати у війні стає для Росії все складніше, Кремль зосереджується на тому, аби це ще важче вдавалося Україні. Про методи окупантів 24 Каналу розповів голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко.
Перегляньте також Одні підлягають мобілізації, інші – ні: яка різниця між військовозобов'язаними та призовниками
Росіянам важливо послабити ЗСУ
Росіяни зараз йдуть у ва-банк. Маючи порівняно послаблену технологічну компоненту, вони намагаються воювати людським ресурсом, аби підірвати моральний дух суспільства насамперед та не дозволити, щоб ЗСУ поповнювалося. Для них це насправді величезна проблема,
– наголосив Іван Тимочко.
Хоч багато хто вважає, що мобілізаційний ресурс Росії є ледь не невичерпним, насправді ж їхня система також шкутильгає. Зокрема, на службу залучають найманців, засуджених, іноземців – деяких навіть обманом залучають на війну.
"Для того, щоб послабити ЗСУ, вони тиснуть на базові стовпи, які формують та керують військами: керівний склад України та структури, які безпосередньо відповідальні за набір у ЗСУ. ТЦК є основною структурою, яка займається мобілізацією, тому акцент російської пропаганди спрямований на них", – зазначив Тимочко.
За словами голови Ради резервістів Сухопутних військ, Росія має чимало зв'язків в Україні з представниками криміналітету, корупціонерів та хабарників, які хочуть заробити на суспільних страхах. Вони можуть допомагати країні-агресорці вчиняти провокації та масштабувати скандали.
"Цей процес працює і працюватиме, оскільки для ворога важливо підірвати безперервність взаємодії суспільства та армії", – додав Тимочко.
Використовують "корисних дурнів" та еліту
Для досягнення своїх цілей росіяни можуть використовувати абсолютно різні методи.
Ми бачимо багато засобів: від примітивних вкидів, навіть неякісний переклад пропагандистських тез, до дуже витончених – з використанням українських еліт або "корисних дурнів",
– зазначив Тимочко.
Щодо ТЦК, то варто розуміти, що там працюють бійці, які отримали поранення та не можуть виконувати бойові завдання, але знають потреби у війську.
До теми "На передовій було легше": як військові після поранень працюють у ТЦК
"Найважливіше, щоб все суспільство було консолідованим. При загальній консолідації суспільства доцільність війни проти України в росіян зникне. Така ж історія відбувалась свого часу в Афганістані, коли народ об'єднаний стояв проти ворога, більшого в рази, та змусив його вийти з країни", – підкреслив Тимочко.
Інструменти російської пропаганди зросли та масштабувалися, зокрема завдяки соцмережам. Така масовість ІПСО та різного роду вкидів справді впливає на моральний дух українців та їхню позицію у важливих питаннях, зокрема й мобілізації.