За яким принципом українцям виписують повістки до військкомату: пояснення адвоката

12 вересня 2022, 22:41
Читать новость на русском

В Україні триває війна, а значить і мобілізація. Чоловікам, які придатні до призову, роздають повістки.

На блокпостах чи у громадських місцях повістки видають рандомно. Та коли її вже заповнену принесли додому, на роботу чи на місце навчання, то це означає, що є така необхідність відповідно до мобілізаційних завдань. 

До теми За якими етапами проходить мобілізація в Україні та скільки буде хвиль

Наприклад, Генштаб сказав зібрати по якомусь району певну кількість артилеристів, радистів. Тоді начальники військкомату виписують повістки військовозобов’язаним залежно від інформації про них, яка є у ТЦКСП: кваліфікація, сімейний стан тощо,
– розповів адвокат Андрій Новак.

За його словами, тоді начальники військкомату виписують повістки військовозобов'язаним залежно від інформації про них, яка є у ТЦКСП: кваліфікація, сімейний стан та інше.

Люди самі спричинили масову видачу повісток

Як наголосив юрист, якби люди виконували вимоги законодавства і вчасно сповіщали військкомати про зміну своїх сімейних і персональних даних, то ситуації з масовою видачею повісток на блокпостах не було б.

Фахівець пояснив, що воєнком не знає про людину нічого. У його картці записано, що їй умовно 20 років, немає інвалідності, дітей. А ситуація могла вже змінитися.

"Якби люди оновлювали інформацію про стан здоров'я, навчання, сімейний стан, зміну місця проживання, військкомати знали б, де і кому видавати повістки першочергово, а кому взагалі не видавати", – пояснює Новак.

Повістки та мобілізація в Україні

  • Повістки вручають військовозобов'язаним, зокрема офіційно працевлаштованим. У випадку призову працівник повинен на певний час покинути своє робоче місце. Роботодавець повинен видати наказ про звільнення з роботи у зв'язку з мобілізацією, вказавши у ньому, що за працівником зберігається його робоче місце.
  • Також Кабмін дозволив бронювати фахівців, чим надав їм відстрочку від мобілізації, а недавно й продовжив її на 2 місяці. Однак відстрочка не є звільненням від військової служби.

Чи може бути масова мобілізація: дивіться відео