У випадку призову працівник повинен на певний час покинути своє робоче місце. Проте на час служби воно за ним зберігається.

Цікаво В Україні суди почали звільняти зі служби чоловіків, яких мобілізували з порушеннями

Зберігається лише робоче місце, а зарплата – ні

До 19 липня офіційно влаштовані працівники, яких мобілізували, могли й надалі отримувати заробітну плату. Пізніше уряд вирішив зняти з роботодавців це навантаження. Адже мобілізація – надто масштабна, і якщо з одного заводу заберуть понад 20% працівників, то роботодавець збанкрутує, продовживши виплачувати їм зарплату.

Водночас робоче місце за працівником залишається. Тобто коли захисник повернеться з фронту, він має право працювати на тому ж підприємстві й на тій самій посаді, що й до мобілізації. Окрім цього, існує спеціальна процедура звільнення після отримання повістки:

  • Працівник повинен повідомити роботодавця про свою мобілізацію. Для цього слід написати відповідну заяву.
  • Роботодавець повинен видати наказ про звільнення з роботи у зв'язку з мобілізацією, вказавши у ньому, що за працівником зберігається його робоче місце.

Зауважте, що мобілізацію подовжено до листопада. Однак вона триватиме доти, доки продовжуватиметься війна. Своєю чергою, якщо бойові дії завершаться раніше, завершаться й воєнний стан та мобілізація.

Варто подивитися – Веніславський розповів, чи буде загальна мобілізація: відео