Мобільний зв'язок на передовій варто заборонити, — комбат

13 травня 2015, 15:37
Читать новость на русском

У гостях в студії Телеканалу новин "24" про те, яка ситуація в Горлівці, чого найбільше потребують бійці та про те, як працює ОБСЄ, розповість командир 17 батальйону 57 бригади полковник Олександр Щербина.

Горлівка на лінії вогню.

З 27 грудня 2014 щодня по наших позиціях ведуться обстріли. Після мінських домовленостей артилерії стало менше, але після 9 травня інтенсивність обстрілів знову зростає.

За нашою інформацією, противник нарощує чисельну перевагу в артилерії, в танках, в живій силі.

Коли на якійсь ділянці, в тому числі і у нас, працюють спостерігачі ОБСЄ, то з боку ворога тиша, але як тільки вони їдуть – обстріли відновлюються з новою силою.

Якби вони перебували там постійно, і на тих позиціях, з яких максимально зручно спостерігати військові дії, то, я думаю, від них було б більше користі. Поки вони приїжджають просто в місто Дзержинськ, там показують свою присутність, і на передній фронт намагаються навіть не доїжджати.

Також комбат порівняв роботу наглядової місії в Грузії, в якій він брав участь і роботу цієї наглядової місії.

ОБСЄ взагалі дуже бюрократична організація і всі питання там вирішуються дуже повільно.

Потреби бійців на передовій.

Забезпечення з боку держави трохи покращилося, порівняно з минулим роком, але волонтери, як і раніше залишаються більш мобільними, менш бюрократичними, і тому допомагають швидше. Допомоги від волонтерів, як і раніше дуже багато, і розраховуємо ми, в основному на них.

Саме на сьогодні одним з найактуальнішіх питань є питання ремонту техніки. Варто розуміті, що зброя устаріла и ми маємо потребу в новітніх технологіях.

Іловайськ: історія триває

Напевно висновки у плані роботи розвідпідрозділів, в плані тактичного і стратегічного планування були зроблені.

Про подробиці самого розслідування сьогодні нічого не відомо, але розслідування триває.

Заборона мобільного зв'язку.

Я вважаю, що заборона повинна поширюватися тільки на тих, хто безпосередньо перебуває на виконанні бойового завдання, а якщо солдат повернувся із завдання, вже не на передовій, відпочив, то чому він не може зателефонувати родичам і заспокоїти їх. Тобто заборона повинна бути вибірковою.

Інше питання – це культура спілкування. Що солдат може розповісти по телефону, а що – ні. Це питання повинні контролювати безпосередньо командири.

Більше - дивіться в інтерв'ю.