Московський патріархат виступив з новими звинуваченнями у бік Варфоломія
Дії Вселенського патріарха Варфоломія щодо України наштовхують на підозри в його ангажованості з боку "сильних цього світу".
Про це повідомляє orthodoxia.info з посиланням на речника Київського митрополита МП Онуфрія архієпископ Ніжинський Климент.
Читайте також: Автокефалія для України: в УПЦ МП зробили категоричну заяву щодо участі в Об'єднавчому соборі
Очільник прес-служби сказав, що йдеться про ангажованість "з боку сильних цього світу", проте не зміг пояснити, кого саме має на думці.
Ця позицій Константинопольської патріархії ставить її поза канонічним полем і зрозумілій всій православній ойкумені принципів православного життя. Сьогодні майже всі помісні церкви бачать у обличчі Константинопольської патріархії потенційну загрозу спонтанної агресії, зазіхань на церковну територію без будь-якого пояснення та братського обговорення,
– розповів Климент.
Він також вкотре назвав створення Єдиної помісної церкви розколом і звинуватив у цьому Варфоломія та Філарета.
"Причина "церковного розколу" в Україні, який виник майже 30 років тому – особисті амбіції Філарета, який не став московським патріархом. Причина всіх сучасних проблем – особисті амбіції патріарха Варфоломія, – додав речник Онуфрія.
Нагадаємо, 11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалив рішення щодо надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. На засіданні Синоду також було ухвалене рішення про зняття анафеми з партріарха УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія та визнання їх канонічними.
Після цього Російська православна церква у Мінську зібрала Синод, за підсумками якого оголосила про припинення євхаристійного спілкування з Константинопольською церквою. Згодом Вселенський патріарх Варфоломій прокоментував реакцію Російської православної церкви на рішення Синоду надати автокефалію Українській православній церкві. Він заявив, що росіяни не мають вибору та їм доведеться погодитися з рішеннями Константинополя.
Історія православної церкви: дивіться відео