Про це Варфоломій сказав під час виступу на засіданні міського правління грецької діаспори в Константинополі, передає ORTHODOXIA.INFO.
Читайте також: "Йому доведеться відповідати ще на землі": у РПЦ знову пригрозили Вселенському патріарху
Патріарх наголосив, що не збирається відступати під тиском, що на нього чинить Росія через українське церковне питання. Він прояснив, що привілеї Вселенського патріархату засновано на рішеннях і канонах Вселенських Соборів і є обов'язковими для всіх в православ'ї.
Подобається це чи ні нашим російським братам, рано чи пізно вони виконуватимуть рішення, які прийняв Вселенський Патріарх, тому що у них немає іншого вибору,
– наголосив Варфоломій.
Священослужитель також підкреслив, що чудово знає про "добре оплачувані статті" та про "чорну пропаганду" російської сторони, яка спрямована проти Вселенського Патріархату.
Нагадаємо, 11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалив рішення щодо надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. На засіданні Синоду також було ухвалене рішення про зняття анафеми з партріарха УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія та визнання їх канонічними.
Після цього Російська православна церква у Мінську зібрала Синод, за підсумками якого оголосила про припинення євхаристійного спілкування з Константинопольською церквою. Згодом такий її крок підтримала Білоруська та Душабинська православні церкви – обидві входять до складу РПЦ.
Що таке припинення євхаристійного спілкування?Це рішення означає, що віряни РПЦ не можуть причащатися в храмах Константинопольського патріархату, а священики та ієрархи не зможуть здійснювати спільних богослужінь. Такий крок є найвищою мірою інституційних церковних санкцій.
Як створюватимуть Єдину помісну церкву в Україні?9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники заслухали звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Екзархи їздили по українських церквах, розмовляли зі священиками. Саме за результатами їхнього звіту Україні й був ухвалений дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви. Пізніше у Києві проведуть об'єднавчий Собор, на якому оголосять про створення нової автокефальної Православної церкви і оберуть її предстоятеля. Про зібрання Собору вже найближчим часом оголосив глава УПЦ КП Філарет.
Україна стала на крок ближчою до отримання Томосу: дивіться відео
- 20 жовт 2018РПЦ поскаржилася Папі Римському на Константинополь