Про це заявив секретар Російської духовної місії в Єрусалимі ігумен Нікон, повідомило видання "РИА Новости".

Читайте також: Автокефалія для України: в УПЦ МП пояснили, чому розколу у православному світі не буде

"Якщо Єрусалимський патріархат прийме сторону Константинопольського патріархату і, як наслідок, дозволить "філаретівцям" служити на Гробі Господньому і в інших своїх храмах в Святій землі, то тоді нам доведеться зупинити служіння з ними", – зазначив секретар Російської духовної місії в Єрусалимі.

За його словами, це буде продовження скандалу.

"Швидше за все, я так припускаю, що доведеться і з Єрусалимським патріархатом тоді припиняти спілкування, тому що в такому випадку вони стануть на бік розкольників", – додав ігумен Нікон.

Нагадаємо, що 15 жовтня Російська православна церква прийняла рішення про повне припинення євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом.

Що таке припинення євхаристійного спілкування?Це рішення означає, що віряни РПЦ не можуть причащатися в храмах Константинопольського патріархату, а священики та ієрархи не зможуть здійснювати спільних богослужінь. Такий крок є найвищою мірою інституційних церковних санкцій.

Що таке Томос?Томос – це унікальний церковний документ. Випускають його, коли головна церква хоче надати фактичну незалежність – автокефалію. Зрідка Томос видають з питань, які стосуються положень християнського віровчення, найчастіше він стосується церковного устрою.

Україна стала на крок ближчою до отримання Томосу: дивіться відео