Про це розповів представник Київської Патріархії Євстратій Зоря в ефірі "5 Каналу".

Читайте також: Позиція Московського патріархату є антиукраїнською, – священик

Найбільш логічним місцем, де може відбутися Об'єднавчий собор, є Собор святої Софії... А коли – це залежатиме від нас. Ми все будемо робити для того, щоб це відбулося якнайшвидше, і хотілося би, щоб вже до наступного засідання Священного Синоду і Константинопольського Патріархату, яке відбуватиметься у другій половині листопада, ми вже могли прийти з добрими плодами нашої домашньої праці,
– пояснив Зоря.

Він додав, що всі ієрархи УПЦ Московського Патріархату, які підписали звернення до Вселенського патріарха Варфоломія, з проханням надання Томосу, мають взяти участь у соборі. Водночас, речник УПЦ КП додав, що це рішення добровільне, тож точна кількість ієрархів стане відома лише на самому Соборі.

Україна стала на крок ближче до отримання Томосу: дивіться відео

Як створюватимуть Єдину помісну церкву в Україні?9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники заслухали звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Екзархи їздили по українських церквах, розмовляли зі священиками. Саме за результатами їхнього звіту Україні й був ухвалений дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви.

Після надання Україні Томосу у Києві проведуть об'єднавчий Собор, на якому оголосять про створення нової автокефальної Православної церкви і оберуть її предстоятеля. На думку релігійних експертів, цей Собор може відбутися вже до кінця 2018 року.

Про зібрання Собору вже найближчим часом оголосив глава УПЦ КП Філарет.

Що таке Томос?Томос – це унікальний церковний документ. Випускають його, коли головна церква хоче надати фактичну незалежність – автокефалію. Зрідка Томос видають з питань, які стосуються положень християнського віровчення, найчастіше він стосується церковного устрою.