Про це священик повідомив у прямому ефірі 24 каналу.

Читайте також: Свідомість бере верх: як громади переходять до Київського патріархату

"Я прослужив у церкві Московського патріархату 24 роки і весь цей час мене вчили, і я каюсь, що також певний час вчив, що канонічність співвідноситься з благодатністю, тобто церква канонічна – благодатна і там діє таїнство, а не канонічна – неблагодатна. Насправді ці поняття не можна порівнювати. І поступове усвідомлення цього вивело мене і нашу громаду зі складу Московського патріархату", – пояснив священик.

Позиція церкви Московського патріархату, яка виражається в словах єпископів, священиків, є відверто антиукраїнською. Особливо це проявлялось у 2004 та 2014 роках,
– зазначив отець Ігор.

На запитання щодо існування відділів безпеки у Православній церкві Московського патріархату, священик відповів: "Колись я помічав, що в нашій єпархії діє якась дивна організація з певною символікою".

"Важко було сказати, наскільки ці люди були віруючими, але їхні обличчя не вселяли довіри. Вони були спортивної статури, символіка їхня була відверто прорадянською. Організація була покликана захищати інтереси церкви", – додав отець.

Як створюватимуть Єдину помісну церкву в Україні?9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники заслухали звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Екзархи їздили по українських церквах, розмовляли зі священиками. Саме за результатами їхнього звіту Україні й був ухвалений дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви.

Після надання Україні Томосу у Києві проведуть об'єднавчий Собор, на якому оголосять про створення нової автокефальної Православної церкви і оберуть її предстоятеля. На думку релігійних експертів, цей Собор може відбутися вже до кінця 2018 року.

Про зібрання Собору вже найближчим часом оголосив глава УПЦ КП Філарет.

Що таке Томос?Томос – це унікальний церковний документ. Випускають його, коли головна церква хоче надати фактичну незалежність – автокефалію. Зрідка Томос видають з питань, які стосуються положень християнського віровчення, найчастіше він стосується церковного устрою.