15 жовтня на Священному синоді, який відбувся у білоруському Мінську, Російська православна церква ухвалила рішення про повне припинення євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом. Як наголосили священнослужителі у офіційній заяві, такий крок є пов’язаним "з посяганням Константинопольського Патріархату на канонічну територію Російської Православної Церкви".

Читайте також: Білорусь теж хоче незалежну від Росії церкву: що з цього вийде

Згодом аналогічні дії зробила і Білоруська православна церква, передає інформаційна агенція "Інтерфакс" з посиланням на голову відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату митрополита Волоколамського Іларіона.

"Білоруська православна церква як частина Російської православної церкви приєднується до цього рішення (про припинення євхаристійного спілкування з Константинополем - 24 канал)", – заявив він після засідання Священного синоду у Мінську.

Водночас Іларіон зауважив, що всі ухвалені рішення "поширюються на всю канонічну територію Російської православної церкви, включно з Білоруссю".

Історія церкви у відео:

Нагадаємо, у Київському патріархаті уже відреагували на розрив взаємин РПЦ із Константинополем. Як наголошує українська сторона, саме предстоятель російської церкви патріарх Кирил особисто є архітектором розділення Української церкви. Натомість у Московському патріархаті переконують, що Константинополь, ухвалюючи рішення щодо Томосу для України, розумів наслідки своїх дій і свідомо на це йшов. Також священнослужителі зауважили, що такий розрив триватиме, поки вищезазначені рішення не буде скасовано.

Україна стала на крок ближчою до отримання Томосу: дивіться відео