Раніше 24 канал повідомляв, що на Священному синоді, який відбувся у білоруському Мінську, Російська православна церква ухвалила рішення про повне припинення євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом.

Читайте також: РПЦ розірвала відносини з Константинополем: що це означає для вірян

Згодом голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП архієпископ Климент пояснили, які практичні наслідки матиме цей крок, передає "Громадське".

"Найперше це пов’язано з припиненням євхаристійного спілкування, тобто співслужіння між священниками, між єпископами. Це, можливо, є найболючішим із тих наслідків, які має це розділення, тому що Господь заповідав нам єдність", – зауважив священнослужитель.

Як стверджує він, дії Константинопольської церкви щодо надання Україні Томосу були абсолютно свідомими.

"Звичайно, що Патріарх Варфоломій і найяскравіші представники Константинопольської патріархії розуміли наслідки своїх дій. Вони розуміли, що "порушення канонічного права" обов’язково призведе до розриву євхаристійного спілкування. І в той же час вони свідомо йшли на це", – заявив Климент.

На його думку, коли буде реакція помісних православних церков, Константинополь відчутно зрозуміє наслідки свої рішень.

"Як довго триватиме розрив між РПЦ і Константинополем? Думаю, що рішення Синоду говорить нам про те, що до скасування усіх тих "незаконних, антиканонічних рішень" ніякого євхаристійного спілкування із ієрархами Константинопольської патріархії не буде", – додав представник Московського патріархату.

Нагадаємо, у Київському патріархаті уже також відреагували на розрив взаємин РПЦ із Константинополем. Як наголошує українська сторона, саме предстоятель російської церкви патріарх Кирил особисто є архітектором розділення Української церкви.

Як розгортаються взаємини між РПЦ і Константинополем через надання Томосу Україні?7 вересня стало відомо про те, що Вселенський патріархат у межах підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні призначив своїх екзархів (повірених) у Києві. Цю подію панічно розкритикували в РПЦ, назвавши відповідний крок "вторгненням на канонічну територію Московського патріархату". Крім того, 14 вересня з цієї ж причини синод РПЦ вирішив припинити участь у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату.

11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалив рішення щодо надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. У РПЦ досить очікувано на це відреагували. За словами представників російської церкви, це є "легалізацією розколу" та матиме "сумні наслідки".

Також представники Російської православної церкви неодноразово лякали, що надання Томосу Україні супроводжуватиметься кровопролиттям і насильницьким відбиранням їхніх храмів, а в Кремлі пообіцяли "захистити інтереси православних".

За словами очільника УПЦ КП Філарета, Єдину помісну церкву в Україні буде створено до кінця 2018 року, а ті церкви, які не долучаться до неї, повинні будуть називатися "Російська православна церква в Україні".

Україна стала на крок ближчою до отримання Томосу: дивіться відео