Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Дивіться також: Екзархи Вселенського патріарху заявили, що рішення про Томос вже прийняте

Білоруський митрополит вважає, що розкол, спровокований рішенням Константинополя, може стати "найстрашнішою" подією.

Наша заява складена таким чином, щоб закликати і патріарха Варфоломія, і Синод Константинопольської церкви переосмислити прийняті рішення і зробити все можливе, щоб дезавуювати або відкликати, зупинити цей процес, який сьогодні набирає чітких форм церковного розколу всього світового православ'я,
– сказав митрополит Павло.

Він наголосив, що така заява є спробою звернутися до патріарха Варфоломія призупинити процес, що "може призвести до розколу".

"Щоб якось протверезити гарячі голови, було ухвалене рішення призупинити наше служіння з єпископатом Константинопольським, призупинити нашу участь у всіх заходах, де головують представники Константинополя", – продовжив екзарх, зазначивших, що це "ще не розрив".

До слова, речник УПЦ Київського патріархіту архієпископ Євстратій (Зоря) наголосив, що Московський патріарх пропонує винести питання Томосу для України на обговорення зібрання глав Помісних Церков.

Московський патріарх намагається перешкодити наданню Томосу, запропонувавши винести це питання на обговорення зібрання глав Помісних Церков – з надією затягти справу. Вселенський Патріарх, Церква Греції та Болгарська Патріархія вже відкинули ініціативу МП,
– написав архієпископ на своїй сторінці у Twitter.

Нагадаємо, призначення Костантинополем екзархів у Києві у РПЦ панічно розкритикували, назвавши відповідний крок "вторгненням на канонічну територію Московського патріархату". Крім того, 14 вересня з цієї ж причини синод РПЦ вирішив припинити участь у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату.

Згодом сталов відомо, що Предстоятель Української православної церкви московського патріархатуОнуфрій відмовився від зустрічі у Києві з екзархами Константинопольської церкви. Також в УПЦ МП виступили з вимогою, аби константинопольські повірені покинули "канонічну територію" їхньої церкви.

Що таке Томос?Томос – це унікальний церковний документ. Випускають його, коли головна церква хоче надати фактичну незалежність – автокефалію. Зрідка Томос видають з питань, які стосуються положень християнського віровчення, найчастіше він стосується церковного устрою.