Про це повідромляє "Интерфакс".

Читайте також: Томос для української церкви: Варфоломій зробив історичну заяву

Нам мало стількох проблем, так наш патріарх ще й перебуває на межі церковного зіткнення Вселенського патріархату з великою Російською церквою! Біля наших дверей стоїть новий церковний розкол!
– заявив він.

Митрополит додав, що якщо до цього додати ще й внутрішні суперечки, то церковний стан справ в наш час стане надзвичайно трагічним.

Також, він зазначив, що Вселенський патріарх повинен символізувати єдність у православному світі, вирішувати суперечки і конфлікти між помісними церквами і церковними діячами. Однак, за його словами, Константинополь судячи з останніх подій нібито поставив перед собою зворотну задачу.

Зокрема, Митрополит докоряє Варфоломію тим, що той перестав бути гарантом церковної єдності і всіма способами намагається посилити свій вплив у православному світі.

Ієрарх Елладської церкви назвав помилковим кроком дії Константинопольського патріарха щодо України, де "розкольницька українська церква має отримати визнання від патріархату Вселенського".

Нагадаємо, 7 вересня стало відомо про те, що Вселенський патріархат у межах підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні призначив своїх екзархів (повірених) у Києві. Цю подію панічно розкритикували в РПЦ, назвавши відповідний крок "вторгненням на канонічну територію Московського патріархату". Крім того, 14 вересня з цієї ж причини синод РПЦ вирішив припинити участь у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату.