Таку заяву зробив голова відділу зовнішніх церковних зв'язків церкви митрополит Іларіон, передає ТАСС.

Читайте також: Згадавши Леніна, в УПЦ МП заявили, що Українська церква вже має томос

"Надання Томосу українським "розкольникам", якщо його все ж буде втілено, буде означати не автокефалію, а легалізацію розколу", – наголосив священнослужитель.

Водночас він підкреслив, що факт надання автокефалії неминуче призведе до ситуації, за якої храми, що належать "канонічній Українській Православній церкві", будуть насильно вилучатися.

Представники державної влади України відкрито заявляють про те, що УПЦ буде насильно перейменовано в Митрополію російської церкви в Україні. У зв'язку з цим керівники розколу стверджують, що вона втратить юридичні прав на храми та монастирі, що їм належать, зокрема й на Києво-Печерську лавру. Все це означає, що вигнанцями у власній країні стане більшість православних вірян, у яких будуть масово відбирати храми та монастирі не такими хуліганськими методами, як це було досі, а нібито на законних підставах,
– переконує представник РПЦ.

Крім того, Іларіон стверджує, що Українська Православна церква (московського патріархату – 24 канал) з проханням про автокефалію до Константинопольського патріарха не зверталася, поготів її єпископат виступив із заявою, в якій підкреслив, що УПЦ нині має статус як самокерованої, але у складі московського патріархату, що є для неї оптимальним.

"Проте, думку "канонічної" ієрархії України було проігноровано, і в Київ було призначено екзархів Константинопольського патріархату для втілення проекту української автокефалії", – обурливо підсумував митрополит.

Нагадаємо, призначення Костантинополем екзархів у Києві у РПЦ панічно розкритикували, назвавши відповідний крок "вторгненням на канонічну територію Московського патріархату". Крім того, 14 вересня з цієї ж причини синод РПЦ вирішив припинити участь у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату.

Згодом сталов відомо, що Предстоятель Української православної церкви московського патріархату Онуфрій відмовився від зустрічі у Києві з екзархами Константинопольської церкви. Також в УПЦ МП з вимогою, аби константинопольські повірені покинули "канонічну територію" їхньої церкви.

Хто такі екзархи? Екзарх – це титул церковних служителів і світських чиновників у пізній Римській імперії. Титул досі вживається у Східній православній церкви. Екзархом є архієрей, який керує великою церковною областю – екзархатом. Екзархат зазвичай є за межами країни, в якій розташований патріархат.

Що таке автокефалія?Це статус помісної церкви, як самокерованої, незалежної частини Вселенської Православної Церкви, що очолюється патріархом або архієпископом чи митрополитом.