Про це розповів Предстоятель Української Православної Церкви Київського патріархату Філарет, передає "Інтерфакс".

Читайте також: Автокефалія для Української церкви: коли це буде, і що зміниться для прихожан

За його словами, після отримання Томосу на Соборі оберуть предстоятеля єдиної автокефальної православної церкви.

"Томос буде. Після Томосу буде собор тих архієреїв, які звернулися до Вселенського патріарха щодо надання Томосу про автокефалію. Ті, хто не звертався, на Соборі не матимуть права. Собор означає, що всі три церкви об'єдналися в одну єдину помісну українську автокефальну церкву, і він обере свого предстоятеля, і буде в Україні одна українська церква, а ті, хто не приєднається до цієї української церкви, мають називатися Російська православна церква в Україні", – сказав Філарет

Водночас, настоятель УПЦ КП впевнений, що єдина автокефальна церква в Україні буде створена до кінця цього року.

Нагадаємо, 19 квітня Верховна Рада схвалила постанову про звернення президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія щодо надання автокефалії Українській православній церкві. Згодом Вселенський Патріархат розпочав процедури, необхідні для надання автокефалії УПЦ.

31 серпня Константинопольський патріарх Варфоломій під час зустрічі з Московським патріархом Кирилом заявив, що питання подолання церковного розколу в Україні залишається важливим для Вселенського патріархату.

На Архієрейському соборі у Стамбулі у неділю, 2 вересня, єпископи розглянули питання надання автокефалії для церков, які цього просять.