Таку заяву зробив митрополит Бориспільський і Броварський Антоній у коментарі ресурсу "Вести".

Читайте також: УПЦ МП хоче бути "жертвою": історик пригадав промовистий випадок у Запоріжжі

За його словами, ті представники Константинопольського патріархату, які прибули до України, "перебувають тут з певним завданням і діють антиканонічно".

Тому, коли вони попросили, щоб їх прийняв Предстоятель нашої церкви, то "Блаженніший" митрополит Онуфрій категорично відмовився це робити. Зокрема, тому що сам їхній приїзд на територію нашої церкви слід було обговорити заздалегідь, і вони повинні були б отримати на це дозвіл з боку УПЦ. Зазначені єпископи ж приїхали самочинно, і не просто, як паломники, а з чіткою метою – займатися реалізацією якихось своїх проектів. З огляду на все це, ми повинні констатувати відсутність будь-якого прямого діалогу з Фанаром (резиденція Вселенського патріарха Варфоломія),
– зауважив священнослужитель.

Нагадаємо, 7 вересня стало відомо про те, що Вселенський патріархат у межах підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні призначив своїх екзархів (повірених) у Києві. Цю подію панічно розкритикували в РПЦ, назвавши відповідний крок "вторгненням на канонічну територію Московського патріархату". Крім того, 14 вересня з цієї ж причини синод РПЦ вирішив припинити участь у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату. 17 вересня з екзархами Вселенського патріархату у Києві зустрівся президент Петро Порошенко.

Хто такі екзархи? Екзарх – це титул церковних служителів і світських чиновників у пізній Римській імперії. Титул досі вживається у Східній православній церкви. Екзархом є архієрей, який керує великою церковною областю – екзархатом. Екзархат зазвичай є за межами країни, в якій розташований патріархат.