Екзархів Вселенського патріархату в Україні – Єпископа Едмонтону і Захiдної Єпархії УПЦ в Канаді Іларіона та Архієпископа Памфільського і Західної Єпархії УПЦ в США Даниїла Порошенко урочисто прийняв в Адміністрації Президента.

Читайте також: Білорусь теж хоче незалежну від Росії церкву: що з цього вийде

Як інформує прес-служба, президент спілкувався із священнослужителями українською і у своїй промові наголосив у важливому для України процесі отримання власної Помісної Православної Церкви вже "вийшли на фінішну пряму".

Архієпископ Даниїл зауважив, що з минулого візиту екзархів в Україну минув уже майже місяць, і цього разу вони прибули, щоб продовжити роботу над уже вирішеним питанням.

Цього разу ми приїхали в Україну із надзвичайною місією, представляємо особисто Вселенського Патріарха Варфоломія і одночасно Священний Синод Вселенської Патріархії Константинопольської для того, щоб продовжити працю над уже вирішеним питанням, що початок процесу надання автокефалії Українській Православній Церкві розпочався. Ми є на прямій, котра іде до фінішної лінії,
– цитує архієпископа прес-служба Порошенка.

Єпископ Іларіон, в свою чергу, зачитав президентові лист від Варфоломія.

Читайте також: Чи зможе Москва завадити наданню автокефалії Єдиній помісній церкві?

Дивіться відео зустрічі посланців вселенського патріарха з Петро Порошенком:

Посланці Вселенського Патріарха наголосили, що приступають до активної роботи в Україні і вже навіть мають кілька призначених зустрічей із різними представниками релігійних організацій.

Хто такі екзархи?Екзарх – це титул церковних служителів і світських чиновників у пізній Римській імперії. Титул досі вживається у Східній православній церкві. Екзархом є архієрей, який керує великою церковною областю – екзархатом. Екзархат зазвичай є за межами країни, в якій розташований патріархат.