Про це він заявив в інтерв'ю "Голосу Америки".
Читайте також: УПЦ МП хоче бути "жертвою": історик пригадав промовистий випадок у Запоріжжі
Майно належить громадам, як власність релігійних громад, і майно належить державі, яка дає в користування церкви ті чи інші храми, монастирі, лаври,
– зазначив Філарет.
За словами патріарха, громада переходить в новоутворену об'єднану українську церкву разом зі своїм майном. Якщо церкви воліють залишитись у Московському патріархаті, то їхнє майно залишається з ними.
"Що стосується державного майна – архітектурних пам'яток, тощо – це майно належатиме тому, кому його передаватиме держава. Якщо передаватиме Російській православній церкві в користування – нею користуватимуться парафії Російської православної церкви", – розповів Філарет.
Нагадаємо, 7 вересня стало відомо про те, що Вселенський патріархат у межах підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні призначив своїх екзархів (повірених) у Києві. Цю подію панічно розкритикували в РПЦ, назвавши відповідний крок "вторгненням на канонічну територію Московського патріархату". Крім того, 14 вересня з цієї ж причини синод РПЦ вирішив припинити участь у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату.