Таку думку висловив блогер і історик Юрій Гудименко, передає "Обозреватель".

Читайте також: Надання автокефалії Україні: у РПЦ прогнозують майбутнє кровопролиття

Як підкреслив фахівець, Українська православна церква московського патріархату сьогодні займається нагнітанням ситуації.

"За Московським патріархатом в Україні є одна дуже потужна сила, вона називається Російська Федерація... Моя особиста думка, що вони будуть робити провокації та намагатися пролити кров. Ми зараз вже це бачимо потроху", – зауважив історик.

На його переконання, Московський патріархат "нагнітає щодо того, що прийдуть після Томосу бандерівці, всіх повісять, але винесуть нас з Лаври тільки у гробах".

Зокрема, він навів "дуже простий приклад" того, як Московський патріархат використовує у своїх інтересах роль "жертви", згадавши про гучну "справу паламарів" 2010 року.

У Запоріжжі колись стався вибух у церкві Московського патріархату. Вибух стався дуже та дуже вчасно для тієї ж УПЦ МП. Церква була дуже стара, була дуже дорога земля, і в УПЦ МП не було грошей, щоб цю церкву відновити... І як тільки трапився вибух і загинула стара жінка, відразу побігли меценати, принесли гроші, і вони там звели нову гарну церкву. Місцевий владика купив собі нову автівку та одразу ж виріс рівень релігійності. Московський патріархат одразу став "жертвою",
– зазначив Гудименко.

Також блогер додав, що тоді підривників, тобто тих, хто це насправді зробив, не знайшли, ув’язнили лише кількох хлопців, що там були паламарями, та дали 15 років, пори численні докази їхньої невинуватості.

Нагадаємо, раніше предстоятель Української Православної Церкви Київського патріархату Філарет запевнив, після того, як в Україні буде створено Єдину помісну церкву, Москва з цим муситиме змиритися та щонайбільше, що зробить – це припинить молитовне єднання зі Вселенським патріархом і з Українською автокефальною церквою.