Таку заяву зробив голова відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату митрополит Волоколамський Іларіон, передає інформаційна агенція ТАСС.

Читайте також: Надання автокефалії Українській православній церкві: у РПЦ заговорили про війну

"Якщо УПЦ (Московського патріархату - 24 канал) визнають церквою країни-агресора, як вони зараз кажуть, якщо її позбавлять законних прав, то ми можемо очікувати всього, чого завгодно – що розкольники візьмуть контроль над великими монастирями, такими як Києво-Печерська лавра, Почаївська лавра", – переконує священнослужитель.

Водночас він зауважив, що у такому разі, "звичайно, православні віряни будуть захищати ці святі місця та може початися кровопролиття".

"Є закони, які вже розглядає Верховна рада України, що спрямовано на дискримінацію та ізоляцію Української православної церкви. Зокрема, один із таких законів передбачає перейменування УПЦ МП у Російську православну церкву в Україні", – підсумував митрополит.

Нагадаємо, 7 вересня стало відомо про те, що Вселенський патріархат у межах підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні призначив своїх екзархів (повірених) у Києві. Цю подію панічно розкритикували в РПЦ, назвавши відповідний крок "вторгненням на канонічну територію Московського патріархату". Крім того, 14 вересня з цієї ж причини синод РПЦ вирішив припинити участь у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату.

Як розгортаються події навколо надання автокефалії УПЦ